Par 'AirDog' projekta attīstītāju jauno īpašnieku kļuvis ASV reģistrēts uzņēmums
Foto: Publicitātes attēli

Par Latvijas uzņēmuma SIA "Helico Aerospace Industries", kas izstrādājis bezpilota lidaparātu "AirDog", jauno 100% īpašnieku kļuvis ASV reģistrēts uzņēmums "Airdog, Inc. Delaware Corporation", liecina "Firmas.lv" informācija.

Līdz ar īpašnieka maiņu ir palielināts arī "Helico Aerospace Industries" pamatkapitāls - no 2844 eiro uz 752 844 eiro.

Viens no projekta virzītājiem Agris Ķipurs sacīja, ka ir notikušas strukturālas izmaiņas un ASV reģistrēto uzņēmumu pamatā dibinājuši līdzšinējie "Helico Aerospace Industries" īpašnieki.

"Nupat izdevās piesaistīt apjomīgas investīcijas, un lielākā daļa investoru ir no ASV. Viņi vēlas ieguldīt investīcijas ASV bāzētā uzņēmumā pēc sev saprotamiem likumiem un nosacījumiem, tāpēc arī tika izveidota šī struktūra. Pamatkapitāla palielināšanā ir ieguldīta jau daļa no piesaistītajām investīcijām," stāstīja Ķipurs.

Viņš piebilda, ka plāni nav mainījušies un "AirDog" tiks ražoti Latvijas uzņēmumā "Mikrotīkls". Patlaban vēl esot pāragri publiski nosaukt laiku, kad ražošana tiks sākta, taču pirmās "AirDog" piegādes notiks jau šogad. Tāpat arī piesaistīto investīciju apjoms tuvākajam laikam ir pietiekams, bet tālākā nākotnē varētu tikt meklēti vēl kādi investori, sacīja Ķipurs.

"JIC biznesa inkubatora" uzņēmums SIA "Helico Aerospace Industries", kas nodarbojas ar bezpilota lidaparātu tehnoloģiju attīstīšanu, dibināts 2012.gada jūnija beigās, un līdz 2015.gada 10.martam uzņēmuma īpašnieks bija SIA "Innovatio Capital".

SIA "Innovatio Capital" īpašnieki ir SIA "Rosenthal Investments" (36,56%), SIA "JS Investments" (23,72%), Lielbritānijas uzņēmums "Audrey Consulting LP" (23,72%), SIA "AK Capital" (15%) un SIA "Inspire" (1%). Saskaņā ar "Firmas.lv" datubāzi "Rosenthal Investments" īpašnieks ir Edgars Rozentāls, "JS Investments" īpašnieks ir Jānis Spoģis, "AK Capital" īpašnieks ir Agris Ķipurs, "Inspire" īpašnieks ir Iļja Nevdahs.

Jau ziņots, ka ''Helico Aerospace Industries'' piesaistījis divu miljonu ASV dolāru (1,88 miljonu eiro) lielas papildu investīcijas. Investīcijas paredzētas produkta mārketingam un virzīšanai tirgū, lai tas kļūtu par populārāko un veiksmīgāko aktīvo sporta veidu filmētājlidaparātu.

Kopumā "AirDog" ir saņēmis investīcijas jau 3,3 miljonu ASV dolāru (3,09 miljonu eiro) apmērā no veiksmīgās "KickStarter" kampaņas un tagad investīciju piesaistes kampaņā, ko vadīja "Seraph Group", arī no tādiem uzņēmumiem kā "IT-Farm Corporation", "Base Ventures", "FlyCap", "Imprimatur Capital", kā arī no vairākām privātpersonām.

Tags

AirDog
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form