Pārmetumi ir nepamatoti, 'Z-Torņi' ir droši, apgalvo uzņēmumā
Foto: LETA

Vēloties kliedēt baumas par augstceltnes atbilstību būvnormatīviem, "Z-Torņu" attīstītāji AS "Towers Construction Management" atspēko Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja izteiktos aizrādījumus, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.

"Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja Ingus Vircava vēstule jeb dienesta ziņojums ir ticis publicēts teju ikkatrā mūsu valsts medijā. Tiekot ierauti notikumu virpulī, vēlamies sniegt arī savu redzējumu un atspēkot publiski izteiktos aizrādījumus," komentē AS "Towers Construction Management" komercdirektors Andžejs Neguliners. "Atbildēsim uz četriem būtiskākajiem aizrādījumiem: par ēkas ekspertīzi, par ūdens iekļūšanu ēkas pazemes stāvos, par sadzīves kanalizācijas sistēmu un par lietus ūdens kanalizācijas sistēmu," uzskaitījumu noslēdz Neguliners.

Neguliners norāda, ka ēkām pilnīgi katram stāvam ir inženieru grupas apstiprināti nozīmīgāko konstrukciju akti, kas pierāda nesošo konstrukciju atbilstību. Būvvaldes vadītāja izteiktie aizrādījumi ir neprofesionāli, apliecinot, ka viņš nav pazīstams ar pasaulē vispārpieņemtu ekspertīzes veikšanas metodoloģiju, uzsver Neguliners. Ekspertīzes ietvaros eksperti izlases kārtībā veica urbumus nesošajās konstrukcijās visā ēkā. Pēcāk laboratorijās šie paraugi tika pārbaudīti un atzīti par kvalitatīviem, atbilstošiem būvnormatīviem. "Tas norāda, ka ekspertu pozitīvais atzinums par konstrukciju izbūvēšanu atbilstoši būvprojektā paredzētajiem risinājumiem un to, ka ēka ir droša turpmākai ekspluatācijai, ir patiess," apgalvo Neguliners.

Uzņēmuma komercdirektors uzskata, ka aizrādījums par iztrūkstošiem dokumentiem saistībā ar ūdens iekļūšanu ēkas pazemes stāvos un tā novēršanu ir apzināta sabiedrības maldināšana. "Jau šā gada jūnijā iesniedzām atbilstošos dokumentus par mitruma novēršanu, kurus gan būvvalde lūdza pārstrādāt, bet tomēr zināja, ka situācija ir atrisināta. Augustā būvvaldes pārstāvji vizītes laikā "Z-Torņos" novēroja, ka mitruma problēma pazemes stāvos ir novērsta. Tas nozīmē, ka būvvalde jau vairākas reizes pārliecinājās, ka viss ir sakārtots," norāda Neguliners, piebilstot, ka koriģēti dokumenti par veiktajiem darbiem Rīgas pilsētas būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā tika iesniegti šā gada 1. novembrī. "Plaši tiražētā būvvaldes vadītāja vēstule tika izsūtīta 4. novembrī, brīdī, kad vēstules autors un viņa kolēģi jau vairākas reizes bija pārliecinājušies par šī jautājuma pozitīvo atrisinājumu," norāda Neguliners.

Balstoties uz sertificēta eksperta ieteikumiem, SIA "Urbis" izstrādāja Latvijas būvnormatīviem atbilstošu projektu "Injekciju izbūve dzelzsbetona konstrukcijās pazemes stāvos". Tas nozīmē, ka risinājums ir reglamentējams pielietošanai Latvijā. "Pārmetums par ārvalstu eksperta piesaisti ir 100% nepamatots, jo vairāk apzinoties, ka Latvijā šāda mēroga speciālisti nav pieejami," apgalvo Neguliners.

Komentējot trešo aizrādījumu par sadzīves kanalizācijas sistēmu, uzņēmuma vadītājs akcentē, ka SIA "Rīgas ūdens" par kanalizācijas sistēmas funkcionalitāti ir sniedzis atzinumu un papildu skaidrojumu, kas īsi un konkrēti norāda atbilstību visām prasībām. Šāds dokuments 11. oktobrī tika iesniegts būvvaldē. Tās vadītāja komentārs par "Z-Torņu" sadzīves kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmas tīklu nespēju funkcionēt ir aplams, uzskata Neguliners. "Turklāt būvvaldes vadītājs ir arī kļūdījies – remontdarbu laikā 2020. gadā mēs "vērsim vaļā" nevis Daugavgrīvas ielu, bet gan Ranķa dambi. Turklāt par šo darbu veikšanu jau ir noslēgts līgums ar pašvaldības SIA "Rīgas ūdens", saskaņā ar kuru mēs šos darbus varam paveikt līdz 2020. jūlijam, uzsākot darbus pavasarī," atklāj Neguliners.

"Būvvaldes vadītājs, neakceptējot "Rīgas ūdens" atzinumu, faktiski piespiež mūs veikt darbus ziemas periodā, skaidri apzinoties, ka, piemēram, ziemā veiktos asfaltēšanas darbus būvvalde nepieņems un lūgs veikt atkārtotu asfaltēšanu pavasarī," komentē Neguliners.

Neguliners uzskata, ka runājot par kanalizācijas izbūvi pie Zundas kanāla, būvvaldes vadītājs ir nekorekts. "Taisnība, ka pirms trīs gadiem uzzinājām, ka ir nepieciešams pārbūvēt inženierkomunikācijas tīklu, tomēr jau vairāk nekā divus gadus roku rokā ar būvvaldes speciālistiem mēs veidojam projektu, kas atrisinās šo situāciju. Šajā jautājumā ejam pat soli tālāk, uzlabojot infrastruktūru Raņķa dambī, par ko pilsētai nevajadzēs maksāt ne centa, tādēļ uzskatām, ka Vircavs apzināti vēlas satracināt nodokļu maksātājus," norāda Neguliners.

Ņemot vērā visu augstāk minēto, Neguliners joprojām ir neizpratnē, kāpēc Rīgas pilsētas būvvalde turpina kavēt ēkas nodošanu ekspluatācijā. Uzņēmums lūdz ierēdņus apzināties, ka katrs mēnesis, ko būvvaldes iedomu dēļ pavada, nenododot ēku ekspluatācijā, viņiem izmaksā vairāk nekā pusotru miljonu eiro, norāda Neguliners.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadība pārmet domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR) spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos "Z-Torņus", liecina būvvaldes adresētā vēstule Rīgas domē strādājošo politisko spēku frakcijām.

Savukārt Burovs (GKR) nenoliedz Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja izteiktos pārmetumus, taču vienlaikus pauž bažas par kopumā būvvaldē notiekošajiem procesiem, sevišķi, saistībā ar "Z-Torņu" projektu.

Savā paziņojumā medijiem Burovs apstiprina, ka ir ticies ar projekta "Z-Torņi" attīstītājiem, kuri vērsušies pie viņa ar informāciju par to, ar kādām problēmām uzņēmēji sastopas, lai nodotu ēku ekspluatācijā.

"Dzirdētais man liek uzdot vairākus jautājumus par situāciju un Rīgas pilsētas būvvaldes darbu. Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka projekta attīstītāji šai sakarā ir vērsušies tiesībsargājošās institūcijās, un es ceru drīzumā saņemt par to arī informāciju," norāda Burovs.

Source

DELFI Bizness

Tags

Rīgas dome
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form