Pārtikas ražotājs 'Food Union' atjaunojis eksportu uz Ukrainu līdzvērtīgā apjomā kā pirms kara
Foto: Publicitātes foto

Piena produktu un saldējuma ražotājs "Food Union" pagājušajā gadā atradis jaunus eksporta tirgus. Uzņēmumam izdevies izvērst eksporta apjomus vairākās valstīs, tai skaitā – pirmo reizi uzsākt biezpiena sieriņu "Kārums" eksportu uz Norvēģiju un Uzbekistānu, kā arī atjaunot eksportu uz Ukrainu līdzvērtīgā apjomā kā pirms kara, liecina ražotāja sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzās Norvēģijai un Uzbekistānai, aizvadītajā gadā uzņēmums ir atradis jaunus eksporta klientus arī Īrijā, Turcijā, Nīderlandē un Kazahstānā ar krēmsiera, biezpiena sieriņu un saldējuma produktiem. Vienlaikus uzņēmums ir trīskārši audzējis eksporta apjomus uz Poliju, Moldovu un Igauniju.

Irēna Holodnaja, "Food Union" Latvijā ģenerāldirektore, to saista ar pērn ieguldītajiem resursiem jaunu eksporta partneru piesaistē, piemēram, dalību vairākās ārzemju pārtikas izstādēs un potenciālo partneru uzņemšanu Latvijā "Rīgas piena kombinātā".

"2023. gadā un turpmāk eksports turpinās būt viena no mūsu uzņēmuma stratēģiskajām prioritātēm, jo gan mūsu pašu ražošanas kapacitāte, gan arī pašmāju zemnieku saražotā svaigpiena apjomi ir ievērojami lielāki par to, cik nepieciešams vietējam patēriņam. Turpmāk mūsu eksporta produktu portfelī būs ne vien Latvijā iecienīti piena, saldējuma un HoReCa produkti, bet arī pēc klientu prasībām speciāli izstrādāti privāto preču zīmju produkti," viņa informē.

Šobrīd "Food Union" Latvijā radītos piena produktus un saldējumu eksportē uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Pēc apjoma lielākais eksporta tirgus ir Azerbaidžāna, kurā "Food Union" ieņem vadošo pozīciju skābā krējuma kategorijā.

Otra lielākā eksporta valsts apjoma ziņā atkal ir kļuvusi Ukraina, kurā pirms kara "Food Union" pārdeva ievērojamus apjomus krēmsiera, kara sākumā pilnībā pārtrauca piegādes, taču atgriezās tiklīdz tas bija iespējams.

Trešajā vietā apjoma ziņā ir "Kārums" biezpiena sieriņu eksports uz Lielbritāniju. Līdzās šīm valstīm, uzņēmuma eksporta kartē ir arī tā dēvētie mājas tirgi, kur atrodas grupas ražotnes un uzņēmumi – Dānija, Norvēģija, Igaunija, Lietuva, Rumānija un Ķīna, kā arī citas Rietumu un Ziemeļieropas valstis, Austrālija un Dienvidaustrumāzijas reģions.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.