Pasaules Banka: Latvijas ekonomikas izaugsme šogad būs straujākā Baltijā
Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules Banka savās jaunākajās prognozēs par pasaules ekonomikas izaugsmi lēš, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad palielināsies par 3,1%, kas ir straujākā izaugsme Baltijas valstīs.

Prognozes liecina, ka nākamgad Pasaules Banka Latvijā sagaida ekonomikas izaugsmi 3,5% apmērā, kas 2019. gadā palēnināsies līdz 3,4%.

Lietuvā šogad tiek gaidīts IKP pieaugums 3%, nākamgad izaugsmes temps sasniegs 3,3%, bet 2019. gadā tas palēnināsies līdz 3,2%, sacīts prognozēs.

Savukārt Igaunijā, kā prognozē Pasaules Banka, šogad IKP palielināsies par 2,5%, bet gan nākamgad, gan 2019. gadā Igaunijas ekonomikas izaugsmes temps būs 3,1% apmērā.

Eiro zonas 19 valstīm kopumā Pasaules Banka šogad prognozē 1,5% IKP pieaugumu, bet 2018. un 2019. gadā tiek gaidīts 1,4% ekonomikas izaugsmes temps.

Pasaules ekonomikas izaugsmes prognozes šim gadam salīdzinājumā ar pērn jūlijā lēsto ir samazinātas par 0,1 procenta punktu un tagad tiek gaidīts, ka pasaules IKP šogad pieaugs par 2,7%. Gan 2018., gan 2019. gadā tiek gaidīta 2,9% izaugsme.

Pasaules Banka savā ziņojumā norādīja, ka izaugsme pasaulē būs vāja, tiks mainīta politikas virzība un pieaugs neskaidrība, vienlaikus saglabājoties vājam investīciju līmenim un starptautiskajai tirdzniecībai.

Savukārt ASV IKP pieaugums šogad tiek lēsts 2,2% apmērā, kas ir par 0,3 procenta punktiem mazāk nekā jūnijā. Pasaules Banka sagaida, ka 2018.gadā ASV ekonomikas izaugsmes temps palēnināsies līdz 2,1%, bet 2019. gadā - līdz 1,9%.

Pasaules Banka gan norādījusi, ka šīs prognozes ASV neatspoguļo jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas ierosināto politikas risinājumu ietekmi, jo "to kopējais apmērs un galīgais formāts joprojām nav skaidrs".

Japānas ekonomikas izaugsmi Pasaules Banka šogad sagaida 0,9% apmērā, nākamgad tai palēninoties līdz 0,8% un 2019. gadā sasniedzot 0,4%.

Arī Ķīnai tiek prognozēts IKP pieauguma tempa palēninājums: 6,5% šogad, 6,3% nākamgad un 2019. gadā.

Savukārt Krievijai Pasaules Banka prognozē pakāpenisku izaugsmi, šogad IKP palielinoties 1,5%, nākamgad par 1,7% un 2019. gadā par 1,8%.

Ukrainas IKP pieaugums šogad tiek gaidīts 2% apmērā, bet gan nākamgad, gan 2019. gadā tas sasniegs 3%.

Source

LETA

Tags

Iekšzemes kopprodukts (IKP) Pasaules banka
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form