Patēriņa pieauguma dēļ elektroenerģijas cena Latvijā pieaugusi par 3%
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos novērots gan cenu kāpums, gan kritums. Latvijā un Igaunijā vidējā elektroenerģijas cena vienoti bija 119,62 eiro/MWh, un abos tirdzniecības apgabalos tā pieauga par 3%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, rēķina AS "Latvenergo".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lietuvā elektroenerģijas "spot" cena pieauga par 1% līdz vidēji 119,64 eiro/MWh. Tajā pašā laikā "Nord Pool" nedēļas sistēmas cena strauji kāpa par 41% līdz vidēji 108,84 eiro/MWh.

"Nord Pool" sistēmas cenas kāpumu veicināja elektroenerģijas patēriņa pieaugums reģionā par 11% pret iepriekšējo nedēļu vēsāku laikapstākļu dēļ. Turklāt cenu pieaugumu ietekmēja arī vēja izstrādes kritums Ziemeļvalstīs par 43%, kā arī zemāka atomelektrostaciju izstrāde. Taču no piektdienas pēc gandrīz septiņu dienu pārtraukuma darbību pakāpeniski atsāka Zviedrijas Oskarshamnas atomelektrostacijas 3. reaktors. Tikmēr Baltijā vēja izstrāde bija par 1% lielāka nekā nedēļu iepriekš. Nelielu elektroenerģijas cenu pieaugumu Baltijā noteica par 6% lielāks patēriņš, kā arī par 35% zemākas elektroenerģijas plūsmas no Somijas.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 9475 GWh, un izstrādes apjomi – 9645 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 6% līdz 563 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 135 GWh, kas ir par 1% lielāks nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš kāpa par 10% līdz 185 GWh. Lietuvā patēriņš bija 243 GWh, kas pieauga par 5%.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā pieauga par 4%, un kopā tika saražotas 403 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms pieauga par 2% līdz 165 GWh. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 2% un bija 124 GWh. Savukārt Lietuvā ražošanas apjomi kāpa par 14%, un tika saražotas 114 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 122%, Igaunijā – 67%, bet Lietuvā – 47%. Baltijas valstīs tika saražoti 72% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.