Pēc fiasko EM izsludinājusi konkursu uz 'Latvenergo' padomes locekļu amatiem
Foto: LETA

Ekonomikas ministrija kā AS "Latvenergo" valsts kapitāla daļu turētāja izsludinājusi konkursu uz "Latvenergo" piecu padomes locekļu amatiem, tostarp vismaz trim neatkarīgajiem, informē Ekonomikas ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jāatgādina, ka šā gada jūnijā tika atlaista iepriekšējā "Latvenergo" padome. Atlaistajā padomē kopš 2016. gada darbojās bijušais ''DNB bankas'' vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, nacionālās aviokompānijas ''airBaltic'' valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, EM bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas ''Rīga'' bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Latvijas Komercbanku asociācijas bijušais prezidents un AS ''Valsts nekustamie īpašumi'' padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī ''RB Rail'' valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Atlaistās padomes vietā tika iecelta pagaidu padome, kuras sastāvā bija ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, AS "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš.

Žurnāls "Ir" vēstījis, ka ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) atlaistā "Latvenergo" padome, iespējams, traucējusi gāzes un vēja parku lobijam. Un pēc krasiem sabiedrības un uzņēmēju iebildumiem šā gada jūlijā atkāpās ieceltā pagaidu valde.

Tagad ministrija aicina kandidātus iesniegt konkursa pieteikuma dokumentus līdz šā gada 30. augustam. "Latvenergo" padomes locekļu kandidātu atlasei un novērtēšanai ir piesaistīta personāla atlases kompānija – SIA "Human Source". Uzņēmums ir dibināts 2016. gada vidū, 2017. gada vidū tas reģistrēts PVN maksātāju reģistrā. Vienādās daļās "Human Source" pieder Ervīnam Čukuram un Artūram Bļinovam. uzņēmuma apgrozījums pērn bija 88,3 tūkstoši eiro un peļņa 24,8 tūkstoši eiro, liecina "Crediweb.lv" dati.

Ar Latvenergo padomes locekļa amata kandidātiem izvirzītajām obligātajām minimālajām prasībām, kompetencēm un neatkarīgā padomes locekļa amatam papildus piemērojamām prasībām var iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē publicētajā konkursa sludinājumā un papildu dokumentos.

Kandidātu atlases procesa nodrošināšanai un kandidātu novērtēšanai Ekonomikas ministrija ir izveidojusi nominācijas komisiju, kurā iekļauti valsts kapitāla daļu turētāja izvirzītie pārstāvji, valsts kapitāla daļu pārvaldības koordinācijas institūcijas (Pārresoru koordinācijas centra) izvirzītais pārstāvis, neatkarīgi eksperti, kā arī neatkarīgs novērotājs ar padomdevēja tiesībām, lai nodrošinātu atbilstības novērtēšanas procesa caurskatāmību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nominācijas komisijas vadītājs ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, nominācijas komisijas vadītāja vietnieks – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Normunds Bergs, komisijas locekļi – Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš, Pārresoru koordinācijas centra pārstāve Sarmīte Ozola un sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Mobilais telefons" padomes priekšsēdētāja vietnieks, pārstāvis ar nozīmīgu korporatīvās pārvaldības pieredzi Anrī Leimanis. Nominācijas komisijas novērotāji ar padomdevēja tiesībām ir Latvijas arodbiedrības "Enerģija" pārstāvis Aivars Āboliņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" pārstāvis Jānis Veide.

Kandidātu atlase notiks vairākās kārtās. Kandidāti, kas tiks virzīti otrajai vērtēšanas kārtai, tiks aicināti piecu darba dienu laikā iesniegt redzējumu prezentācijas formā par "Latvenergo" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu Latvenergo svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

"Latvenergo" padomes locekļu amata kandidātu atlases process tiek organizēts, ievērojot Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā (31.pantā) un Ministru kabineta noteikumos Nr.686 "Kārtība, kādā nominē kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem kapitālsabiedrībās, kurās valstij kā dalībniekam (akcionāram) ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus un valdes locekļus valsts kapitālsabiedrībās, kurās ir izveidota padome" noteikto kārtību.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro norāda: ""Latvenergo" koncerns ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu."

"Lai jaunā padome nodrošinātu koncerna ilgtermiņa attīstību, stratēģisko vadību, finanšu un risku uzraudzību, kā arī veicinātu koncerna vērtības ilgtermiņa pieaugumu un darbības efektivitāti, "Latvenergo" padomes sastāvam jābūt sabalansētam, kur padomes locekļiem kopā ir nepieciešamās kompetences, iemaņas un pieredze uzņēmumu stratēģiju izstrādē un īstenošanā, finanšu vadībā un uzraudzībā, risku pārvaldībā, iekšējā audita jautājumos, korporatīvajā pārvaldībā, izpratne par Latvenergo koncerna darbības jomām, tostarp zināšanas enerģētikas jomā, svešvalodu zināšanas, laba reputācija un nepieciešamā pieredze vadošajos amatos," turpina ministrs, skaidrojot pretendentiem izvirzītās prasības un kompetences.

"Latvenergo" ir valsts kapitālsabiedrība, kurā visas balsstiesīgās akcijas pieder valstij un kapitāla daļu turētāja ir Ekonomikas ministrija (100%). Latvenergo kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs.

Saskaņā ar "Latvenergo" statūtiem uzņēmuma padomes sastāvā ir pieci padomes locekļi. Saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteikto padome ir kapitālsabiedrības pārraudzības institūcija, kas pārstāv akcionāru intereses sapulču starplaikā un pārrauga valdes darbību. Padomes uzdevumi galvenokārt ir noteikti Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā un kapitālsabiedrības statūtos.

AS "Latvenergo" vispārējais stratēģiskais mērķis – ilgtspējīgi, atbildīgi un ekonomiski pamatoti nodrošināt preces un pakalpojumus enerģētikas sektorā, kas ir svarīgi tautsaimniecības konkurētspējai un izaugsmei, kā arī efektīvi pārvaldīt valsts attīstībai un drošībai stratēģiski nozīmīgus resursus un infrastruktūru, sekmējot energoapgādes drošuma paaugstināšanu.

"Latvenergo" koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro.

Savukārt "Latvenergo" koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pāvels Rebenoks Delna Ekonomikas ministrija Latvenergo Latvijas Mobilais telefons Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera PVN
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form