Pērn Latvijā spirta ražošana samazinājusies par 30%
Foto: LETA

Pagājušajā gadā Latvijā saražots etilspirts 535 000 dekalitru absolūtā alkohola apjomā, kas ir par 224 000 dekalitru absolūtā alkohola jeb 30% mazāk nekā 2013.gadā, jo 2014.gadā vairs netiek veikta dehidratētā spirta ražošana, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji par 2014.gadu.

Pagājušajā gadā no Krievijas un vairākām Eiropas Savienības (ES) valstīm Latvijā ievests etilspirts 1,613 miljonu dekalitru absolūtā alkohola apjomā, kas ir par 11% vairāk kā 2013.gadā.

No kopējā 2014.gadā valstī pieejamā etilspirta apjoma - 2,276 miljonu dekalitru absolūtā alkohola - 68% izmantoti alkoholisko dzērienu ražošanā, un šis apjoms, salīdzinot ar 2013.gadu, palielinājies par 10%;

Savukārt 21% etilspirta izvests no Latvijas, un šis rādītājs, salīdzinot ar 2013.gadu, ir pieaudzis par 24%. Tikai 1% pieejamā etilspirta denaturēts, un šis apjoms ir par 93% mazāks kā 2013.gadā. 2014.gadā lielākā daļa jeb 84% no saražotā denaturētā spirta apjoma ir daļēji denaturētais spirts (ar 4% benzīna piedevu), kas tiek izvests uz kaimiņvalstīm.

Savukārt 2% no valstī pieejamā etilspirta apjoma nodoti citiem spirta patērētājiem un, salīdzinot ar 2013.gadu, izlietojums samazinājies par 7%.

Latvijā spirta aprite tiek stingri reglamentēta saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību, kas paredz arī ierobežotu spirta apritē iesaistīto personu loku. Etilspirta ražošanu 2014.gadā veikuši trīs komersanti, etilspirta ievešanu no citām valstīm veikuši četri komersanti - alkoholisko dzērienu ražotāji.

Faktiski visa spirta aprite Latvijā notiek atliktajā akcīzes nodokļa maksāšanas režīmā, tādēļ akcīzes nodokļa ieņēmumus tiešā veidā tā neietekmē.

Source

LETA

Tags

Krievija VID Eiropas Savienība Spirts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form