Pērn pieaudzis mobilā interneta patēriņš un zvanu skaits mobilā tīklā
Foto: Pixabay

Pērn mobilā tīklā mēnesī vidēji viens lietotājs patērējis 23 GB interneta, norunājis 4h 16 min un nosūtījis par 11% mazāk īsziņu, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Elektronisko sakaru operatoru skaits Latvijā turpina samazināties. Tomēr joprojām lielākie operatori ir SIA "Latvijas Mobilais telefons", SIA "Tele2", SIA "Bite Latvija" un SIA "Tet", kas veido 80% lielu tirgus daļu. Kopējie 245 operatoru sniegto pakalpojumu ieņēmumi sasniedza 521 miljonu eiro. No tiem lielākos ieņēmumus guva visi trīs mobilie operatori un fiksētais sakaru operators – SIA "Tet".

Ieņēmumi par interneta izmantošanu pieauga 2,6% apmērā, kamēr par televīzijas pakalpojumu – 3,7%.

Pieaugot attālinātajam darbam un mācībām, lietotāju skaits, kuri izmanto internetu savās mobilajās ierīcēs, audzis par 5,2%, kamēr lietotāju skaits, kuri izmanto fiksēto interneta tīklu, samazinājies par 1%. Vienlaikus joprojām "LMT" ieņem līdera pozīcijas, nodrošinot 43,3% no kopējā mobilo pieslēgumu skaita Latvijā, kam seko SIA "Tele2" ar 33,3% pieslēgumiem un SIA "Bite Latvija" – 23,4%.

Lietotājs vidēji mēnesī pērn patērējis 23 GB interneta, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu, ir par 5GB vairāk. Vienlaikus par 21,6% audzis lietotāju skaits, kuri izmantojot mobilā interneta rūteri, lieto internetu datorā vai planšetē.

Zvanu minūšu skaits mobilā tīklā pērn audzis par 11%, bet īsziņu skaits sarucis par 18%. Ārkārtējās situācijas laikā aktīvāka saziņa notikusi starp lietotājiem iekšzemē (Latvijas teritorijā), kas izskaidro zvana minūšu skaita pieaugumu. Tikmēr starptautisko zvanu skaits mobilā tīklā samazinājies par 4%. Īsziņu skaits samazinājies, jo lietotāji arvien vairāk izmanto citus saziņas veidus, piemēram, "WhatsApp", "Telegram", "Skype", "Zoom" u.c.

Balss telefonijas pakalpojumu fiksētā tīklā Latvijā sniedz 48 komersanti. Stabils līderis tirgū - SIA "Tet" balss telefonijas pakalpojumu nodrošina 44% lietotāju, kamēr SIA "Latvijas Mobilais Telefons" – 20% lietotāju un SIA "Baltcom" – 3%. Savukārt interneta pakalpojumu SIA "Tet" nodrošina 54% lietotājiem, bet SIA "Baltcom" un SIA "Balticom" kopā nodrošina 27%, savukārt 19% - pārējie komersanti.

Starptautisko zvanu minūšu skaits fiksētā tīklā pretēji iepriekšējiem gadiem ir palielinājies, savukārt iekšzemē samazinājies par 12%. Fiksētā tīklā lietotājs vidēji mēnesī norunājis 59 minūtes.

Pērn par 37% palielinājies to interneta pieslēgumu skaits, kuriem nodrošināts pieslēguma ātrums virs 400 Mbiti/s.

Lietotāji arvien biežāk izvēlas skatīties televīziju, izmantojot televīzijas programmu izplatīšanas platformu – "Go3", "Shortcut" u.c. Attiecīgi lietotāju skaits, kas izmanto virszemes televīziju, samazinājies par 16%, kamēr kabeļtelevīziju lietotāju skaits sarucis par 8%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Telegram Telekomunikācijas WhatsApp Baltcom Bite Latvija Tet Latvijas Mobilais telefons LMT Skype SPRK Tele2
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form