Pētījums: 39% uzņēmumu vadītāju Latvijā ir traucēts naktsmiers
Foto: Shutterstock

Uzņēmēji ar situāciju savā uzņēmumā šobrīd ir apmierinātāki nekā iepriekšējos divos gados, un šobrīd domas par biznesa lietām traucē naktīs mierīgi gulēt 39% aptaujāto, liecina jaunākais "Citadele Index" pētījums.

55% uzņēmēju naktīs guļ mierīgi, un domas par biznesu netraucē viņu naktsmieru. Tas ir straujš lēciens salīdzinājumā ar 2017. gada sākumu, kad naktis ciešā miegā aizvadīja vien aptuveni 40% aptaujāto, bet vairāk nekā pusei bija pamats satraukumiem.

Patlaban vismierīgākie ir ražotāji, kuru vidū netraucēti guļ 59% aptaujāto, kamēr būvnieki ir satrauktāki par savu biznesu. Šajā nozarē mierīgi guļ 45% respondentu, bet domas par uzņēmuma gaitām naktīs vajā 46% būvniecības uzņēmumu īpašniekus.

Lai arī "Citadele Index" pētījumā kopumā mazo uzņēmumu vadītāji uzņēmējdarbības vidi vērtē pesimistiskāk no visām aptaujāto grupām, miegs tomēr viņiem ir saldāks nekā lielo uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem. To respondentu grupā, kuri nodarbina līdz 9 darbiniekiem, par naktsmieru nesūdzas 56% aptaujāto. 10-49 cilvēkus nodarbinošo grupā mierīgi guļ 41%, bet "viscaurākais" miegs ir lielo uzņēmumu vadītājiem ar darbinieku skaitu no 50. No tiem mierīgi guļ vien 35%, kamēr 61% domas par darbu neļauj atpūsties arī naktī.

Visapmierinātākie ar situāciju uzņēmumā ir Rīgā strādājošie uzņēmēji. Šajā grupā labu naktsmieru izbauda 63% aptaujāto, bet visnemierīgākie ir latgalieši un kurzemnieki. Tajos mierīgi guļ mazākā daļa uzņēmēju, attiecīgi 41% un 42%, kamēr nemierīgo īpatsvars ir 58% un 52%.

"Citadele Index" ir pētījums, ko banka "Citadele" Latvijā veic kopš 2004. gada. Katru ceturksni tiek aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji, tādējādi no pirmavota iegūstot uzticamu ieskatu par ekonomisko stāvokli valstī, nozarē un uzņēmumā un prognozi nākamajiem sešiem mēnešiem. Uzņēmēju aptauju un datu apkopojumu nodrošina "SKDS".

Source

DELFI Bizness

Tags

Citadele Index SKDS
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form