Pētījums: Augusi uzņēmumu vadītāju izpratne par datu drošību
Foto: Shutterstock

Uzņēmēju izpratne par datu drošības jautājumiem gada laikā būtiski uzlabojusies, darbavietās aizvien vairāk tiek piedomāts par informācijas sargāšanu, liecina ar grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas "Tildes Jumis" atbalstu veiktā pētījuma "Vadītāja digitālais portrets" rezultāti.

Pētījumā noskaidrots, ka četri no katriem pieciem aptaujātajiem uzņēmējiem apzinās legālas programmatūras nozīmi, un 70% brīdina darbiniekus par krāpšanas shēmām digitālajā vidē.

Šogad jautājumu par biznesa datu drošību aktualizējuši vairāki skaļi datu nozagšanas gadījumi pasaulē, kā arī Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) ieviešana 25. maijā. Tā uzņēmējiem uzliek pienākumu atbildīgāk sargāt klientu personas datus un paredz bargus sodus par nolaidību, portālam "Delfi" skaidro uzņēmuma "Tildes Jumis" pārstāvji.

Nopietnāka attieksme atspoguļojas aptaujas rezultātos. Ja pērn legālu programmu lietošanu par obligātu drošības pasākumu uzskatīja 73% aptaujāto, tad šogad — 79%. Līdz 73% pieaudzis to respondentu skaits, kuri regulāri atjaunina programmas, un 70% informē darbiniekus par aktuālajām krāpšanas shēmām internetā, atgādinot nevērt vaļā nezināmus e-pasta vēstulēm pievienotos dokumentus un nelejupielādēt failus apšaubāmās vietnēs. Tādējādi biznesa vidē ir samērā augsts krāpšanas gadījumu atpazīšanas procents. Ļaundaru centienus piekļūt datiem vai izspiest naudu atpazīst 95,5% aptaujāto.

Gada laikā no 36% līdz 43% pieaudzis to uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju īpatsvars, kuri attālinātam darbam izmanto virtuālo privāto tīklu (VPN). Savukārt par 4% (līdz 72%) samazinājies atbalsts datu rezerves kopiju veidošanai.

"Datu rezerves kopiju veidošana ir aktuāla lietotājiem, kuri datus glabā savā infrastruktūrā. Kopiju veidotāju īpatsvara sarukšana būtībā apstiprina tendenci, ka aizvien vairāk uzņēmumu vadītāju izvēlas
datus uzticēt mākoņkrātuvēm, kuru uzturētāji uzņemas par tiem pilnu atbildību un paši veido vairākas rezerves kopijas," komentē "Tildes Jumis" Biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš, atgādinot, ka Datu valsts inspekcija mēnesī saņem vidēji 787 iesniegumus par VDAR prasību neievērošanu.

No "Vadītāja digitālā portreta" izriet, ka 73% respondentu zina, kā apgrūtināt nelabvēļu piekļuvi savām parolēm. 58% izmanto dažādas paroles un tās visas zina no galvas, bet 15% lieto paroļu pārvaldības
sistēmas vai rīkus.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form