Pilnībā nomainīta 'Olainfarm' vadība
Foto: LETA/Publicitātes foto

Otrdien, 4. septembrī, AS "Olainfarm" akcionāri nolēma pilnībā nomainīt uzņēmuma padomi, tās vadību uzticot jaunai un neatkarīgai profesionāļu komandai, liecina Irinas Maliginas paziņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

4. septembrī notikušajā AS "Olainfarm" akcionāru sēdē pieņemts lēmums no padomes atsaukt tās priekšsēdētāju Ivaru Kalviņu, vietnieku Milanu Beļeviču un padomes locekli Ivaru Godmani. Viņu vietā par padomes priekšsēdētāju ievēlēts advokāts Pāvels Rebenoks, par vietnieci – Valērija Maligina mantojuma aizgādne Irina Maligina, par padomes locekļiem – Mārtiņš Krieķis, Daina Širlaka un Signe Baldere-Sildedze.

Akcionāru lēmums balstīts uz "Olainfarm" līdzšinējās darbības un rezultātu objektīvu izvērtējumu un faktos pamatotu prognozi par nākotnes izaicinājumiem ne vien farmācijas nozarē, bet visā tautsaimniecības sektorā kopumā. Analizējot paveikto, kā arī padomes darba stilu un potenciālu, secināts, ka līdzšinējais tās sastāvs nespēj nodrošināt stabilu uzņēmuma attīstību, vienlaikus izmantojot iespējas, ko piedāvā modernās tehnoloģijas, sadarbība ar finanšu iestādēm un starptautiskie kontakti. "Līdz ar to, manā ieskatā, nav iespējams arī sasniegt mērķus, ko par sev un uzņēmumam vitāli svarīgiem savulaik izvirzīja mans tēvs Valērijs Maligins – "Olainfarm" kā lielākā un ietekmīgākā farmācijas biznesa kompānija reģionā," norāda Maligina.

"Esmu gandarīta, ka uzaicinājumam iekļauties jaunajā, ar uzvarētāja ambīcijām apveltītajā komandā piekrituši iesaistīties jauni un ar iepriekšējo padomi un akcionāriem nesaistīti profesionāļi, kas savas zināšanas, jaudu un varēšanu spoži apliecinājuši jau iepriekš," teic Maligina.

"Padomes priekšsēdētājs advokāts Rebenoks un padomes loceklis Krieķis uzrunāti, jo augstu novērtēju viņu darbu, panākot visām pusēm pieņemamu risinājumu mana tēva mantojuma lietā," turpina Maligina. Rebenoks pirms tam bijis Ministru prezidenta un finanšu ministra padomnieks, kā arī "Ventspils brīvostas" valdes loceklis, tagad vada ietekmīgu advokātu biroju, kas sevi spoži pierādījis vairāku īpaši sarežģītu lietu veiksmīgā atrisināšanā, tostarp, tādu, kas saistītas ar komercstrīdiem starp lielu uzņēmumu akcionāriem.

Krieķis ir jurists ar ilggadēju pieredzi tiesību nozarē, pārstāvot klientus vairākās sabiedrības uzmanību piesaistījušās civillietās, bijis arī valsts uzņēmuma juridiskā departamenta direktors. Savukārt padomes locekle Širlaka vairāk nekā 25 gadus darbojusies augstākās finanšu vadības jomā, kā arī piedalījusies pārrobežu sadarbības projektu sekmīgā īstenošanā.

Lai nodrošinātu padomes noteikto uzdevumu sasniegšanu, šodien veiktas izmaiņas arī uzņēmuma valdē – no tās atsaukts Lauris Macijevskis, bet viņa vietā ievēlēta ilggadēja AS "SEB Banka" vadoša darbiniece Inga Krūkle. Padome pauž pārliecību, ka sadarbību ar finanšu sektoru nepieciešams intensificēt, tāpēc Krūkles pieredze, strādājot bankā, ar kuru "Olainfarm" sadarbojās arī līdz šim, būs būtisks pienesums, īstenojot izvirzītos mērķus.

Jaunieceltā padome vienojusies, ka tās darbības prioritāte ir uzņēmuma ilgtspējīgas attīstītības nodrošināšana, paplašinot darbu jaunas produkcijas izstrādes segmentā, veicinot jaunu noieta tirgu apgūšanu un zāļu pieejamību gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. "Vienlaikus man kā akcionāru pārstāvei un tēva Maligina mantojuma aizgādnei svarīgs ir padomes uzstādījums turpināt kvalitatīvu un uz izaugsmi balstītu uzņēmuma darbību, nodrošināt tā attīstību un darīt visu iespējamo, lai tas joprojām būtu saistīts ar Maliginu vārdu," secina Maligina.

Vēstīts, ka "Olainfarm" konsolidētais auditētais apgrozījums pērn bija 122,076 miljoni eiro, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2016. gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās par 6,8% un bija 10,789 miljoni eiro. Paša "Olainfarm" apgrozījums pērn bija 91,713 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2016. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 3,8% un bija 9,27 miljoni eiro.

"Olainfarm" ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Olainfarm SEB Banka Ventspils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form