Pirmdien ieceltā 'Olainfarm' padome apņēmusies iespējami ātrāk atjaunot uzņēmuma akciju tirdzniecību biržā
Foto: LETA

Pirmdien pie zāļu ražotāja AS "Olainfarm" ieejas ieceltā uzņēmuma padome apņēmusies iespējami ātrāk atjaunot uzņēmuma akciju tirdzniecību biržā, informēja kompānijas sabiedrisko attiecību vadītāja Dana Hasana.

Viņa pastāstīja, ka padome trešdien sanākusi uz kārtējo sēdi uzņēmuma telpās Olainē, Rūpnīcu ielā 5, kur tikusies ar valdi, lai pārrunātu turpmāko sadarbības modeli, vienotos par informācijas apmaiņu un nākamajiem soļiem.

Kā stāstīja Hasana, "Olainfarm" padome "kā prioritāti izvirzījusi pragmatisku pieeju lēmuma pieņemšanā, lai rūpētos par uzņēmuma darbības nepārtrauktību un pēc iespējas ātrāk atjaunotu uzņēmuma akciju tirdzniecību biržā".

Uzņēmuma valdē darbu no jauna sākušā Laura Macijevska pārziņā būs finanšu jautājumi, pastāstīja Hasana, piebilstot, ka trešdien darbu sākusi arī jaunā Revīzijas komiteja, par kuras vadītāju iecelts Agris Auce.

Kā ziņots, otrdien Uzņēmumu reģistrs apstiprināja izmaiņas "Olainfarm" valdes un padomes sastāvā, kā rezultātā turpmāk uzņēmuma padomi vadīs ekonomists Gundars Bērziņš, tās sastāvā iecelts arī Jānis Buks, kurš būs padomes priekšsēdētaja vietnieks, Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers. Šādā sastāvā padomi pirmdien pie uzņēmuma ieejas novietotā mikroautobusā iecēla akcionāri, kuriem kopumā pieder 61,5% akciju.

Savukārt jaunieceltā padome savā pirmajā sapulcē, kas notika pirmdien, uzreiz pēc jaunās padomes apstiprināšanas, lēma veikt izmaiņas "Olainfarm" valdē, proti, pašreizējo valdes locekli Ingu Krūkli mainīt pret Macijevski, kurš jau iepriekš bijis "Olainfarm" valdes loceklis.

Jau ziņots, ka iepriekš "Olainfarm" padomē strādāja Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, Daina Sirlaka un "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina, kurš mira 2017.gada decembrī, vecākā meita Irina Maligina.

Iepriekš "Olainfarm" valde paziņoja, ka bija atcēlusi 1.aprīlī plānoto akcionāru ārkārtas sapulci, jo, pārbaudot akcionāru sarakstus, atklājies, ka pieprasījumam par tās sasaukšanu, ko izteica Maligina vidējā meita Nika Saveļjeva un jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze, nav juridiska pamata, proti, pieprasījumu parakstījušās personas neesot "Olainfarm" akcionāri un neatrodas uzņēmuma akcionāru reģistrā.

Savukārt uzņēmuma lielākais akcionārs SIA "Olmafarm" aicināja akcionārus ierasties uz iepriekš izsludināto akcionāru ārkārtas sapulci 1.aprīli, norādot, ka "Olainfarm" valde ir pakļāvusies padomes nelikumīgam spiedienam un, klaji ignorējot normatīvus, publiskojusi paziņojumu par akcionāru sapulces atsaukšanu.

"Olainfarm" 1.aprīļa akcionāru ārkārtas sapulces darba kārtībā bija iekļauti jautājumi par padomes vēlēšanām, par atlīdzības noteikšanu padomes locekļiem, kā arī par revīzijas komitejas atsaukšanu, jaunas revīzijas komitejas ievēlēšanu un atlīdzības noteikšanu revīzijas komitejas locekļiem.

Akcionāru strīdu dēļ birža "Nasdaq Riga" no 1.aprīļa apturējusi tirdzniecību ar "Olainfarm" akcijām.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Tags

Nasdaq Riga Olainfarm Uzņēmumu reģistrs

Comment Form