Premjeram nekavējoties jāatlaiž ekonomikas ministrs, uzskata ekspremjers Kučinskis
Foto: DELFI

Tas solis, ko spēris ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), atlaižot AS "Latvenergo" padomi, "to ir ļoti grūti paskaidrot, tas vispār ir augstākais absurds, es domāju, ka šobrīd premjeram būtu jāatlaiž ministrs," piektdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja ekspremjers, tagadējais Saeimas opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Māris Kučinskis.

"Delfi" jau rakstīja, ka 19. jūnijā tika atlaista līdzšinējā "Latvenergo" padome, bet tās vietā iecelta jauna. "Latvenergo" ir valsts kapitālsabiedrība, kuras akciju turētāja ir Ekonomikas ministrija (EM). Akcionāra intereses pārstāv EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) padomes maiņu nodēvējis par nepārdomātu un sasteigtu, kā arī tādu, kas neatbilst labas pārvaldības principiem. Viņš pieprasīja ministra paskaidrojumus.

Kučinskis LTV sacīja, ka Kariņš jau pats "mazliet ielaida, ja tā varētu teikt, šo kaiti", jo vispirms ļoti klusi satiksmes ministrs atsaucis Latvijas valsts televīzijas un radio centra (LVTRC) valdi, tai ticis palūgts aiziet.

"Tas ir milzīgs solis atpakaļ," situāciju ar "Latvenergo" padomes atlaišanu vērtēja Kučinskis.

Viņa skatījumā, ja valdība vēlas saglabāt standartus, par ko Latvija parakstījusies, iestājoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), likumdošanu, kas ir stingri noteikusi padomju un valžu neatkarības robežas, tagad, neatlaižot ministru, "gaidām nākamās akciju sabiedrības, kur profesionāļu vietā saliks savējos".

Kā ziņots, maija sākumā ekonomikas ministrs sacīja, ka nav apmierināts ar atsevišķu "Latvenergo" padomes locekļu darbu, tomēr izmaiņas padomes sastāvā netiekot plānotas.

"Ir padomes locekļi, kuri strādā aktīvi un produktīvi, bet ir arī tādi, kas nestrādā aktīvi un produktīvi. Akcionāru pārstāvji ir devuši kompānijas padomei uzdevumus, kas ir pildīti smagnēji. Tā kā pārbaude vēl nav noslēgusies, nekādi lēmumi vēl nav pieņemti," toreiz sacīja Nemiro.

Viņš gan neatklāja, ar kuru "Latvenergo" padomes locekļu darbu ministrs nav apmierināts, vien piebilda, ka gadījumā, ja tiks pieņemts lēmums par izmaiņām uzņēmuma padomē, tad par tām tiks paziņots.

Vaicāts, vai neapmierinātību izpelnījušos "Latvenergo" padomes locekļu darbs nav tik kvalitatīvs, lai tie varētu turpināt darbu līdz pilnvaru termiņa beigām 2020. gadā, Nemiro atbildēja apstiprinoši.

"Latvenergo" koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro.

Savukārt "Latvenergo" koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

Source

DELFI Bizness

Tags

KPV LV Ekonomikas ministrija Krišjānis Kariņš Latvenergo Latvijas Televīzija Māris Kučinskis OECD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form