'Rail Baltica' pamattrases būvprojektu izvērtēs Itālijas un Turcijas uzņēmumu apvienība
Foto: Publicitātes foto

Baltijas valstu kopuzņēmums "RB Rail AS" noslēdzis līgumu par būvprojekta risinājumu izvērtēšanu un būvekspertīzes veikšanu "Rail Baltica" pamattrases būvprojektiem Latvijā; par 2,418 miljoni eiro to veiks Itālijas "3TI Progetti Italia" un Turcijas "Yuksel Proje" uzņēmumu apvienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā izvēlēta un līgums noslēgts publiskā iepirkuma rezultātā. Šī pati uzņēmumu apvienība publiskā iepirkumu kārtībā izvēlēta arī būvprojektu risinājumu izvērtēšanai "Rail Baltica" pamattrases būvprojektiem Igaunijā un Lietuvā.

Līguma ieviešana sākas nekavējoties un turpināsies līdz būvprojektu gala apstiprināšanai. Lai nodrošinātu pilnīgu atbilstību nacionālajiem normatīvajiem aktiem un vienotajām "Rail Baltica" būvprojektēšanas vadlīnijām, uzņēmējs tiks iesaistīts jau būvprojekta pamata risinājumu izstrādes posmā, kur veiks būvprojektu risinājumu izvērtēšanas darbus. Būvprojektu ekspertīze attiecīgi tiks veikta būvprojektu izstrādes gala posmā.

Tāpat ekspertīzes ietvaros tiks pārbaudīta būvprojekta risinājumu atbilstība Latvijas tiesību aktiem, projektēšanas standartiem būvprojektēšanas līgumu tehniskajai specifikācijai, būvatļauju nosacījumiem, ietekmēto pušu tehnisko noteikumu prasībām, kā arī citām projekta ieviešanas prasībām un standartiem. Plānots, ka līguma izpilde aizņems līdz 20 mēnešiem no līguma parakstīšanas dienas.

"3TI Progetti Italia" ir viens no lielākajiem Itālijas inženiertehnisko konsultāciju uzņēmumiem ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi transporta un sabiedriskās infrastruktūras plānošanā un būvniecībā. Uzņēmumam ir plaša pieredze ar vairāk nekā 2500 projektiem 30 pasaules valstīs. Savukārt "Yuksel Proje" ir viens no lielākajiem inženieru uzņēmumiem Turcijā ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi projektēšanā, projektu vadībā un konsultācijās. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 1400 nozares speciālistu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

RB Rail Rail Baltica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form