Ražotāju cenas rūpniecībā jūlijā palielinājās par 0,9%
Foto: LETA

Jūlijā, salīdzinājumā ar jūniju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 1,3 %, savukārt eksportētajai produkcijai – par 0,5 %.

Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis nav manījies, bet eksportam ārpus eirozonas valstīm pieaudzis par 0,9 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī elektroenerģijas tirdzniecībai, elektroenerģijas ražošanai, gāzveida kurināmā realizācijai pa cauruļvadiem, kā arī tvaika piegādei un gaisa kondicionēšanai.

Cenu pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas sadalē un farmaceitisko preparātu ražošanā.

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2017. gada jūliju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 4,8 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieaugušas par 5,7 %, savukārt eksportētajai produkcijai par 3,9 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,5 %, eksportam ārpus eirozonas valstīm – par 4,2 %.

Būtiskākā ietekme cenu pieaugumam bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, elektroenerģijai, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas apgādes pakalpojumiem, kā arī pārtikas ražošanā.

Lielākā pazeminošā ietekme bija elektrisko iekārtu ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumu, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,6 tūkstošiem cenu, no tām ap 1,4 tūkstošiem par vietējā tirgū un ap 1,2 tūkstošiem par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Centrālās statistikas pārvalde Ražotāju cenas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form