'Rīgas kinostudija' lūdz tiesisko aizsardzību
Foto: LETA

Jelgavas tiesa ierosinājusi AS "Rīgas Kinostudija" ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa lietu, liecina Maksātnespējas reģistra dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lieta maija sākumā ierosināta pēc uzņēmuma lūguma.

Pērnā gada nogalē tiesa atcēla "Rīgas Kinostudijas" izsoli, kurā tiesu izpildītājs piedāvāja pārdot kinostudijas īpašumus ar sākumcenu 1,272 miljoni latu.

Valdība 1998.gada oktobrī nolēma saglabāt valsts īpašumā kapitāla daļu privatizējamajā valsts akciju sabiedrībā "Rīgas Kinostudija" 31,31 % apmērā, un par šo kapitāla daļu turētāju iecelta Kultūras ministrija. 2006.gadā valdība nolēma pārdot daļu no šīm akcijām – 24 459 akcijas.

"Rīgas Kinostudija" reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 349 409 lati, kas sastāv no 349 409 akcijām ar nominālvērtību viens lats. KM šobrīd ir 84 950 jeb 24,31% akciju turētājs.

KM iepriekš saņēma kinostudijas vēstuli, kurā tā informējusi par zvērināta tiesu izpildītāja Raimonda Mežiņa lietvedībā esošo tiesas izpildu rakstu par prasību pret AS "Rīgas Kinostudija" par nomas līguma noslēgšanu, nomas maksas piedziņu un reālnastas nodibināšanu. AS "Rīgas Kinostudija" ir saņēmusi arī Mežiņa paziņojumu par nekustamā īpašuma Rīgā, Šmerļa ielā 3 izsoli pagājušā gada 5.decembrī.

"Lursoft" dati liecina, ka "Rīgas kinostudija" 2010.gadu noslēgusi ar 353 155 latu apgrozījumu un 33 719 latu peļņu. Gadu iepriekš uzņēmums strādāja ar 492 522 latu apgrozījumu un 173 427 latu zaudējumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kultūras ministrija Maksātnespēja Rīgas Kinostudija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form