'Rīgas namu pārvaldnieks' plāno atstādināt no darba 250 nevakcinētos darbiniekus
Foto: stock.xchng

Lai gan SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) ir sasniegusi labus vakcinācijas aptveres rādītājus: 90%, analizējot vakcinēšanās tempu, šobrīd RNP lēš, ka varētu būt ap 250 darbinieku jeb ap 10% no visiem uzņēmuma darbiniekiem, kurus būs jāatstādina no darba pienākumu izpildes, nesaglabājot darba samaksu, sakarā ar valstī noteikto obligāto vakcināciju publiskā sektorā strādājošiem, informē RNP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

RNP veicinājis vakcināciju savu darbinieku vidū jau sākot no brīža, kopš vakcīnas bija pieejamas, nodrošinot arī izbraukuma vakcināciju darba vietā.

Šobrīd RNP rūpīgi analizē iespējas pieņemt darbā tikai vakcinētus darbiniekus, kā arī izskata iespējamās izmaiņas pakalpojuma nodrošināšanas formā, meklējot mehanizētus risinājumus, lai mazinātu darbaspēka trūkuma ietekmi uz pakalpojumu, kas jānodrošina klientiem. Lai gan darbinieki, kuri nevēlas vakcinēties ir gandrīz visās amatu grupās, būtiska ietekme būs uzkopšanas pakalpojumam, jo proporcionāli amatu grupām, lielākā daļa no atstādinātajiem būs tieši sētnieki. Papildus negatīvu ietekmi uz pakalpojuma nodrošināšanu veido arī darbinieku slimošana, kā arī karantīnas ievērošana tiem darbiniekiem, kuri bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem.

"Mūsu uzņēmuma prioritāte ir gan mūsu klientu, gan darbinieku drošība un veselība. Kā sociāli atbildīgs uzņēmums, pilnībā atbalstot kopīgo cīņu pret pandēmiju, esam veikuši ļoti plašu komunikāciju, gan apziņojot klientus, gan darbiniekus par iespējām vakcinēties kā darba vietā, tā tuvu dzīves vietai. Diemžēl jau šobrīd ir skaidrs, ka daļa darbinieku nevēlas vakcinēties, tāpēc sasniegt pilnīgu vakcinācijas aptveri darbinieku vidū nebūs iespējams. Tas nozīmē, ka veidosies brīvas darba vietas. Mēs izprotam, ka visas darba vietas īsā laikā aizpildīt nebūs iespējams, tāpēc jau šobrīd izstrādājam alternatīvus risinājumus ar augstāku tehnikas izmantošanas īpatsvaru, piemēram, teritoriju uzkopšanā. Ņemot vērā to, ka daļa mūsu sniegto pakalpojumu iespējama tikai klātienē, drošība ir prioritāte, tādēļ vakcinācijas fakts tiks ņemts vērā arī izvēloties jaunos darbiniekus," SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Lai nodrošinātu sniegtā pakalpojuma nepārtrauktību, ko būtiski ietekmē gan saslimšanas ar Covid-19 darbinieku vidū, gan nepietiekama vakcinācijas aptvere, uzņēmumā ieviesti ļoti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi kā arī veikta darbu pārstrukturizācija. Šobrīd augstā vīrusa izplatība var būtiski ietekmēt tādu vitāli nepieciešamu pakalpojumu sniegšanu, kā jebkādu avārijas darbu veikšanu mājokļos, uzkopšanas darbu izpildi koplietošanas telpās, karstā un aukstā ūdens komunikāciju apkopi kā arī problēmu gadījumā – apkures sistēmu apsekošanu.

Uzņēmumā paredz to, ka atbrīvosies ap 250 darba vietu, kuras tik ātri nebūs iespējams aizpildīt, ņemot vērā darba tirgus situāciju. Galvenokārt vakances būs pieejamas amatu grupās – sētnieki un uzkopšanas meistari, bet atstādināti un nākotnē darbu zaudēs arī darbinieki administrācijā un citās amatu grupās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.