Galvaspilsētas sabiedriskā transporta uzņēmuma "Rīgas satiksme" iepirkumā par 20 zemās grīdas tramvaju piegādi uzvarējis Čehijas uzņēmums "Škoda", trešdien žurnālistus informēja "Rīgas satiksmes" pārstāvji.

Uzņēmums iepirks 15 trīs sekciju tramvajus, kura viena cena ir 2,7 miljoni eiro, un piecus četru sekciju tramvajus, kura viena cena ir 3,5 miljoni eiro. Līgums par tramvaju piegādi ir noslēgts.

"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens pauda, ka jaunu tramvaju iegāde ir nepieciešama, jo daļa no uzņēmuma pašreizējā ritošā sastāva ir novecojusi un transportlīdzekļu uzturēšanas izmaksas kļūst nesamērīgas. Tāpat būtisks esot vides faktors, ņemot vērā, ka Rīgas pašvaldība apņēmusies no 2020. gada iepirkt tikai videi draudzīgus transportlīdzekļus.

Uzņēmumā norādīja, ka pirmais jaunais tramvajs sagaidāms nākamā gada aprīlī un 2017. gada laikā "Rīgas satiksme" saņems visus jaunos "Škoda 15T Riga" transportlīdzekļus. Ritošā sastāva atjaunošana neietekmēs biļešu cenas galvaspilsētas sabiedriskajā transportā. Visi jaunie zemās grīdas tramvaji būs aprīkoti ar kondicionēšanas iekārtām, pielāgotu sistēmu elektroniskās norēķinu sistēmas vajadzībām, monitoriem, video novērošanu, pasažieru uzskaiti, apkopei nepieciešamajām rezerves daļām, kā arī citu aprīkojumu.

Ar "Škoda" noslēgtais līgums paredz, ka tramvajiem jābūt piemērotam pasažieriem ar īpašām vajadzībām un ierobežotām pārvietošanās spējām. Tāpat tramvajiem jābūt droši ekspluatējamiem esošajā Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta infrastruktūrā bez pārbūvēm. Tramvaju garantijas laiks ir trīs gadi, bet kalpošanas laiks – 30 gadu. Jaunie tramvaji kursēs 4. tramvaja maršrutā Imantas virzienā.

Iepirkuma procedūras rezultātā noslēgtā līguma izpilde tiks nodrošināta ar piegādātāja piesaistītu finansējumu. Norēķinu termiņš ir 15 gadi no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas ar labvēlības periodu trīs gadi, kurā "Rīga satiksmei" nebūs jāveic pamatsummas maksājumi. Procentu likme – 2,7% + sešu mēnešu EURIBOR. Līguma kopējā summa ir 62,591 miljons eiro. Līgums paredz ne tikai 20 zemās grīdas tramvaju iegādi, bet arī ekspluatācijas nodrošināšanai nepieciešamos materiālus un iekārtas.

"Iepirkumam par 20 zemās grīdas tramvaju iegādi pēc iepirkuma procedūras izsludināšanas tika saņemti trīs pieteikumi, savukārt par iepirkuma nolikumu pirms pieteikuma iesniegšanas interesi izrādīja 22 potenciālie kandidāti. Pēc nepieciešamo dokumentu izvērtēšanas atbilstoši iepirkuma procedūrai viens pretendents tika noraidīts kā nolikuma prasībām neatbilstošs (PESA), savukārt vēl viens pretendents noteiktajā termiņā neiesniedza savu piedāvājumu ("Stadler Polska SA") un rakstiski apliecināja, ka nav gatavs saražot Rīgai nepieciešamos zemās grīdas tramvajus," skaidroja kompānijā.

Bemhens atzīmēja, ka tramvaju iegādes cenu salīdzināt ar iepirkumiem citās pilsētās nav korekti, jo transportlīdzekļus ražo katrai pilsētai atsevišķi, ņemot vērā infrastruktūras vajadzības, taču citās pilsētas tramvaji iepirkti par lielāku summu nekā Rīgā, piemēram, Berlīnei piegādas tramvajus, kuru cena ir 3,7 miljoni eiro par vienību, Austrijas pilsētai Insbrukai viena tramvaja iegāde izmaksās 3,66 miljonus eiro, bet Luksemburgai - 3,95 miljonus eiro.

Patlaban "Rīgas satiksmei" kopumā ir 189 tramvaji, no kuriem 26 ir ar zemo grīdu. Esošie zemās grīdas tramvaji kursē 6. un 11.tramvaja maršrutos. Iepriekšējais zemās grīdas tramvaju iepirkums noslēdzās 2008.gadā. Atbilstoši līgumam, kas noslēgts starp "Rīgas satiksmi" un izsludinātā konkursa uzvarētāju "Škoda", Rīga ir saņēmusi 26 zemās grīdas tramvajus, no kuriem 20 ir trīs sekciju un seši – četru sekciju tramvaji.

"Rīgas satiksme" nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Source

BNS

Tags

Rīgas dome Rīgas satiksme
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form