'Rīgas satiksmes' biļešu cenu samazināšanai parakstījušies 5,8 tūkstoši iedzīvotāju
Foto: F64

Par Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma "Rīgas satiksme" biļešu cenu samazināšanu portālā "manabalss.lv" parakstījušies 5817 iedzīvotāju.

Lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā nepieciešami 10 tūkstoši parakstu.

Iniciatīvas autori prasa saglabāt "Rīgas satiksme" pakalpojumu cenas 2014. gada līmenī. "Sabiedriskais transports ir domāts plašai sabiedrībai. Plašas sabiedrības daļas ienākumi gada laikā nav kļuvuši būtiski lielāki. Bet sabiedriskā transporta cenas ir būtiski palielinātas - no 0,60 eiro līdz 1,15 eiro par vienu braucienu. Tāpēc sabiedriskā transporta cenu palielināšana būs stipri jūtama daudziem rīdziniekiem. Tas savukārt negatīvi ietekmēs viņu dzīves līmeni," teikts iniciatīvā.

Iniciatīvas autori atzīmē, ņemot vērā, ka cenu izveide "Rīgas satiksme" pakalpojumiem nav caurspīdīga, un nav īsti skaidrs, kur papilda nauda no cenu paaugstināšana nonāk, ir pamats uzskatīt, ka cenu paaugstināšana nav pamatota. "Tāpēc Rīgas Domei ir jānodrošina "Rīgas satiksme" pakalpojumu cenu saglabāšana 2014. gada līmenī. Turklāt, ir zināmi gadījumi, kad Rīgas Domes un "Rīgas satiksme" nauda ir tikusi neefektīvi iztērēta. Tātad naudu cenu saglabāšanai var meklēt efektīvos vadības mehānismos un, ja nepieciešams, reformēt pašu uzņēmumu, nevis uzņēmuma neefektivitātes izmaksas liekot segt rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Visbeidzot, nepieciešama revīzija "Rīgas satiksme", lai saprastu vai uzņēmumā notika ļaunprātīga darbība, kas veda pie biļešu cenas kāpuma," uzsver iniciatīvas autori.

Rīgas dome šogad 16. janvārī nolēma no februāra palielināt biļešu cenas "Rīgas satiksmes" reisos līdz 1,15 eiro iepriekšējo 60 centu vietā.

Source

BNS

Tags

Rīgas dome Rīgas satiksme Sabiedriskais transports
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form