Rubenis: 'Olainfarm' valde ignorē FKTK norādījumus un pārkāpj akcionāru tiesības
Foto: DELFI

Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" valde ignorē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) norādījumus par nepieciešamību visiem akcionāriem nodrošināt vienlīdzīgas tiesības un ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus, turpinot rupji pārkāpt gan akcionāru tiesības, gan likumu, sacīja "Olainfarm" akcionārs un bijušais uzņēmuma lielākā akcionāra SIA "Olmafarm" valdes loceklis Pēteris Rubenis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš skaidro, ka Komerclikums un biržas noteikumi paredz, ka jebkuram akcionāram ir tiesības iepazīties ar akcionāru sarakstu trīs dienas pirms sapulces. "Taču "Olainfarm" valde ļoti rupji pārkāpusi šo principu un nav nodrošinājusi akcionāriem iespēju iepazīties ar šo sarakstu nedz trīs kalendārās, nedz trīs darba dienas pirms akcionāru sapulces, kas ir plānota 22. septembrī. Šāda rīcība var liecināt arī par vēlmi manipulēt ar saraksta datiem akcionāru sapulces dienā," uzsvēra Rubenis.

Uzņēmuma akcionārs norādīja, ka gan "Olainfarm" valde, gan uzņēmuma pārstāvis Jānis Dubrovskis, atbildot akcionāriem, ir snieguši pretrunīgu informāciju, vieniem norādot, ka ar akcionāru sarakstu varēs iepazīties Olainē, uzņēmumā, sākot ar piektdienu, 18. septembri, bet citiem - ka to varēs darīt turpat Olainē, bet sākot ar sestdienu, 19. septembri.

Rubenis pavēstīja, ka realitātē akcionāriem līdz pat šim brīdim nebija iespējams iepazīties ar akcionāru sarakstu 22.septembra akcionāru sapulcei, kas ir klajš Komerclikuma, "Olainfarm" akcionāru sapulces reglamenta, kā arī biržas noteikumu pārkāpums. Vairāki akcionāri un to pārstāvji ir vērsušies FKTK ar sūdzību par šo faktu un konstatētajiem likuma pārkāpumiem. Komerclikuma 278.panta pirmajā daļā un "Olainfarm" akcionāru sapulces reglamenta 7.2.punktā noteikts valdes pienākums ne vēlāk kā trīs dienas pirms katras akcionāru sapulces sastādīt akcionāru sarakstu, kas pieejams akcionāriem.

"Ņemot vērā, ka "Olainfarm" ir regulētā tirgus uzņēmums, akcionāri un to pārstāvji vērušies FKTK ar lūgumu iejaukties minētajā situācijā un aicināt "Olainfarm" valdi sasaukt jaunu akcionāru sapulci, nodrošinot visu akcionāru tiesību ievērošanu," piebilda Rubenis.

"Olainfarm" pārstāvji noraidīja Rubeņa izteikumus un uzsvēra, ka uzņēmuma valde nodrošina iespēju akcionāriem iepazīties ar akcionāru sarakstu likumā noteiktajā kārtībā "pēc labākajiem korporatīvās pārvaldības principiem".

"Visiem akcionāriem, kuri izrādīja interesi iepazīties ar "Olainfarm" akcionāru sarakstu un vērsās uzņēmumā, tika individuāli saskaņots ierašanās laiks, lai varētu ērti iepazīties ar nepieciešamo informāciju, gan ņemot vērā faktu, ka saraksts satur personas datus, gan ievērojot valstī noteiktos Covid-19 drošības pasākumus," skaidroja uzņēmuma pārstāvji.

Jau ziņots, ka otrdien, 22. septembrī plkst.10 sasaukta "Olainfarm" akcionāru kārtējā sapulce, bet tajā pašā dienā plkst.15 sasaukta akcionāru ārkārtas sapulce.

Tostarp "Olainfarm" 22. septembra akcionāru kārtējā sapulcē, pēc akcionāres Nikas Saveļjevas ierosinājuma, tiks lemts par vairāku valdes locekļu pilnvaru ierobežošanu, kā arī par uzņēmuma padomes nomaiņu, lai gan iespējamie padomes locekļu kandidāti nav minēti.

Saveļjeva rosina veikt izmaiņas "Olainfarm" statūtos, nosakot, ka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs pārstāv sabiedrību atsevišķi, bet pārējiem valdes locekļiem ir tiesības pārstāvēt sabiedrību kopā ar vismaz diviem citiem valdes locekļiem.

Patlaban uzņēmuma valdē ir septiņi valdes locekļi, no kuriem tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi ir gan valdes priekšsēdētājam Jerūnam Veitesam, gan valdes loceklēm Milanai Beļevičai, Elenai Bušbergai un Zanei Kotānei, liecina "Firmas.lv" dati.

Valdē patlaban vēl strādā arī valdes locekļi Mārtiņš Pūriņs, Raimonds Terentjevs un Baldere-Sildedze, kuriem ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu kopā ar diviem citiem valdes locekļiem.

Tāpat akcionāru sapulcē plānots lemt par uzņēmuma padomes nomaiņu, lai gan iespējamie padomes locekļu kandidāti nav minēti. Arī šis jautājums sapulces darba kārtībā iekļauts pēc "Olainfarm" akcionāres Saveļjevas ierosinājuma. Viņa pārstāvot 7,79% no "Olainfarm" pamatkapitāla un šo pieprasījumu izteikusi, izmantojot Komerclikuma 274. panta otrās daļas tiesības.

Pēc Saveļjevas ierosinājuma, tiks lemts arī par "Olainfarm" iekšējās revīzijas veikšanu un revīzijas komitejas atsaukšanu un jaunās revīzijas komitejas ievēlēšanu.

Savukārt pēc Igaunijas "Olfim" prasības par šiem pašiem jautājumiem - padomes un revīzijas komitejas nomaiņu - plānots lemt arī 22. septembrī plkst.15 uzņēmuma akcionāru ārkārtas sapulcē.

"Olainfarm" koncerna auditētais apgrozījums 2019. gadā bija 137,219 miljoni eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 23,628 miljoni eiro. Vienlaikus paša "Olainfarm" apgrozījums pērn bija 104,363 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 12,2% salīdzinājumā ar 2018. gadu, bet kompānijas peļņa palielinājās 2,5 reizes un sasniedza 22,239 miljonus eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

FKTK Komerclikums Farmācija Apstrādes rūpniecība Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Nasdaq Riga Olainfarm
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form