Rūpniecības produkcijas izlaide pērn Latvijā pieaug par 4,9%
Foto: Publicitātes foto

Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide 2016.gadā, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmās cenās pieaugusi par 4,9% salīdzinājumā ar 2015.gadu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tostarp apstrādes rūpniecībā kāpums bijis par 5%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 6,4%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bijis kritums par 0,3%.

2016.gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada decembri, rūpniecības produkcijas izlaide, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieauga par 11,5%. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 11,7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 16,2% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 10,8%.

Rūpniecības produkcijas apmērs pērn decembrī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada decembri pieauga vairumā apstrādes rūpniecības nozaru, tajā skaitā pēc īpatsvara lielākajās - gatavo metālizstrādājumu ražošanā (par 19%), koksnes un koka izstrādājumu ražošanā (par 8,9%) un pārtikas produktu ražošanā (par 1,9%).

Lielākais izlaides kāpums otro mēnesi pēc kārtas bija augsto un vidēji augsto tehnoloģiju ražošanas nozarēs: automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā (par 49,8%), elektrisko iekārtu ražošanā (par 37,1%), datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā (par 16,9%), kā arī iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā (par 13,1%). Būtisks produkcijas izlaides pieaugums bija arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā.

Apstrādes rūpniecības uzņēmumu sniegtā informācija liecina, ka ražošanas apmēra pieaugumu būtiski ietekmēja produkcijas eksporta kāpums - par 10,8%, no tā uz eiro zonu - par 26,1%. Ārējos tirgos pārdots divas trešdaļas no kopējās saražotās apstrādes rūpniecības produkcijas.

2016.gada decembrī, salīdzinot ar novembri, rūpniecības produkcijas apmērs, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, salīdzināmajās cenās pieauga par 0,2%, tajā skaitā kāpums apstrādes rūpniecībā bija par 1,8%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 5,5%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 6,3%.

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka 2016.gadā salīdzinājumā ar 2015.gadu apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, faktiskajās cenās pieauga par 1,5%, un to ietekmēja kāpums eksportā - par 3,4%, savukārt vietējā tirgū bija kritums par 0,3%.

Pērn decembrī, salīdzinot ar 2015. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, pieauga par 5,8%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,8% un eksportā - par 10,8%.

2016.gada decembrī, salīdzinot ar novembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, samazinājās par 0,3%. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 1,7%, bet eksportā bija pieaugums par 1,3%.

Source

LETA

Tags

Apstrādes rūpniecība Centrālās statistikas pārvalde Rūpniecības produkcijas izlaide
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form