'Sadales tīkls' ievieš digitālo karti pieejamo elektrotīkla jaudu noskaidrošanai
Foto: Publicitātes foto/"Sadales tīkls"

Lai klientiem un investoriem nodrošinātu ātri pieejamu un pārskatāmu informāciju par elektrotīklā pieejamo jaudu, AS "Sadales tīkls" ir ieviesusi jaunu e-vides rīku – brīvās jaudas karti. Šajā digitālajā kartē ir apkopota informācija par sadales apakšstacijām un tajās pieejamo jaudu elektroenerģijas patēriņam un ģenerācijai jeb elektrības ražošanai, liecina uzņēmuma sniegtā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Brīvās jaudas kartē pieejamā informācija būs noderīga klientiem, kas plāno ierīkot pieslēgumu ar lielu patēriņa vai ģenerācijas jaudu, piemēram, investoriem, lielu ražošanas uzņēmumu vai saules un vēja elektrostaciju attīstītājiem. Tāpat šī informācija būs noderīga pašvaldībām, plānojot uzņēmējdarbības attīstību un investoru piesaistes iespējas, skaidro "Sadales tīkls".

Lai nepieciešamo informāciju atlasītu, klientiem ir jānorāda pieslēguma veids, precizējot, vai tas ir nepieciešams ģenerācijai vai patēriņam, kā arī nepieciešamā jauda (megavatos).

"Dzīvojam laikā, kad elektroenerģija iegūst arvien lielāku lomu kā klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, tā arī ekonomisko procesu virzībā. Atbilstoši šīm tendencēm arī Latvijā strauji pieaug klientu interese gan par mikroģeneratoru uzstādīšanu, gan par lielo saules un vēja staciju attīstīšanu. Arvien plašāks kļūst arī elektroauto uzlādes staciju tīkls. Nepieciešamās jaudas pieejamība ir būtisks nosacījums, pieņemot lēmumu par energoietilpīgas ražotnes izveidei piemērotāko vietu. Lai elektrifikācija Latvijā attīstītos vēl straujākiem soļiem, esam izveidojuši digitālo rīku, kur apkopotas pieejamās jaudas lielajos mūsu elektrotīkla pieslēguma punktos (pārvades apakšstacijās) – ceram, ka šis rīks kļūs par uzticamu palīgu teritoriju attīstības plānotājiem, investoriem un uzņēmējiem," saka "Sadales tīkla" valdes loceklis un attīstības direktors Jānis Kirkovalds.

Kartes dati tiek regulāri atjaunoti, sniedzot iespēju klientiem pašiem ātri un vienkārši noskaidrot nepieciešamo informāciju.

Brīvās jaudas karte papildina "Sadales tīkla" esošo digitālo karšu klāstu. Interesentiem "sadalestikls.lv" jau ir pieejama informācija gan par atslēgumiem elektrotīklā, gan par jauna pieslēguma maksu, gan arī par elektrotīkla rekonstrukcijas, trašu un aizsargjoslu tīrīšanas darbiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.