Saeima otrajā lasījumā atbalsta ieceri cigaretes slēpt no pircēju acīm
Foto: F64

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus tabakas aprites likumā, kas paredz tabakas izstrādājumus veikalos vairs neizlikt pircēju apskatei un nosaka, ka tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas atbalstītā likumprojekta redakcija paredz, ka mazumtirdzniecībā smēķēšanas produktus ir aizliegts izvietot tā, ka pircēji tos var redzēt. Norma attieksies uz tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm un to uzpildes tvertnēm, kā arī šo produktu preču zīmēm. Savukārt tā neattieksies uz beznodokļu tirdzniecības veikaliem, starptautiskajos reisos iesaistītajiem kuģiem, kā arī specializētajiem smēķēšanas produktu veikaliem, kas atrodas konstruktīvi nodalītās telpās un aprīkoti ar atsevišķu ieeju, kuros preces un preču zīmes ārpus šīs tirdzniecības vietas nav redzamas.

Lai nodrošinātu pircējiem informāciju par produktu pieejamību, veikalā pēc pircēja pieprasījuma būs pieejama informācijas lapa, kurā norādīts izstrādājuma nosaukums, tā cena un daudzums vienā iepakojumā.

Saskaņā ar Saeimas preses dienesta skaidroto priekšlikums par cigarešu slēpšanu no pircēju acīm galvenokārt mērķēts uz jauniešu auditoriju un cilvēkiem, kuri ir atmetuši vai vēlas atmest smēķēšanu. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas Vispārējās konvencijas par tabakas uzraudzību vadlīnijām smēķēšanas produktu un ierīču popularizēšana ir viena no reklāmas un produktu veicināšanas formām, kas ir aizliedzama. Tāpat parlamentā uzsver, ka līdzīgi tabakas pieejamības ierobežojumi jau ieviesti vairākās citās Eiropas valstīs.

Likumprojektā ietverta arī norma, kas aizliegs tabakas izstrādājumu un citu smēķēšanas produktu un ierīču iepakojuma noformējumā izmantot Latvijas valsts simbolus, kā arī fizisku personu un animācijas tēlu attēlojumus. Aizliegums attieksies uz šo produktu jebkādu ārējo iepakojumu, un tā noformēšanā nedrīkstēs izmantot, piemēram, valsts karogu, attēlus ar atpazīstamām personām vai animācijas filmu varoņu tēliem.

Stingrākus tabakas izstrādājumu aprites ierobežojumus paredz grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā.

Šā likumprojekta skatīšanu 13. Saeima pārņēma no iepriekšējā parlamenta sasaukuma.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pasaules Veselības organizācija Saeima Tabaka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form