Sākti 'Preses nama kvartāla' būvniecības darbi
Foto: Publicitātes attēli

Būvniecības uzņēmums "UPB" sācis pirmās kārtas būvniecības darbus "Preses Nama Kvartālā", informē uzņēmuma pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbilstoši projekta iecerei līdz 2023. gada vasarai Daugavas kreisajā krastā plānots attīstīt gan modernu biznesa centru, gan multifunkcionālu centru ar unikālu futbola laukumu uz ēkas jumta.

Projekta attīstītājs "Lords LB Special Fund V", saņemot no Rīgas pilsētas būvvaldes apstiprinājumu par būvniecības nosacījumu izpildi "Preses nama kvartāla" pirmā posma attīstībai, ir sagatavojis un nodevis būvlaukumu kompānijai "UPB".

"Saskaņā ar mūsu vīziju "Preses nama kvartāls" ir sava veida metapilsēta, kas apvieno telpas komercdarbībai, birojiem ar infrastruktūru atpūtai, sportam un kultūrai. Šādas vīzijas sinerģiju ar Rīgas attīstību ilgtermiņā un īpaši Daugavas kreisā krasta attīstību pierāda arī operatīvā dokumentācijas izskatīšana un saskaņošana no atbildīgo iestāžu puses," būvvaldes jaunās pieejas nozīmi akcentē projekta attīstītāja "Lords LB Special Fund V" pārstāvis Giedrjus Bernots (Giedrius Bernotas). Viņa skatījumā "zaļā koridora" principu ieviešana stimulē būvniecības procesu, padarot to ātrāku un attīstītājiem pievilcīgāku.

Saskaņā ar būvniecības plānu pēc demontāžas darbu pabeigšanas vēsturiskajā tipogrāfijas ēkā teritorija nodota būvniekiem. Projekta pirmās kārtas būvniecību sācis uzņēmums "UPB", ar ko projekta attīstītājs noslēdzis līgumu par 76,8 miljoniem eiro.

"Preses nama kvartāla" pirmajā būvniecības kārtā paredzēts izveidot biznesa darījumu centru. Kompleksā līdztekus attīstīs arī multifunkcionālu centru, kur atradīsies plašas tirdzniecības un ēdināšanas zonas, sporta klubs, medicīnas pakalpojumi, velosipēdu novietne un remontdarbnīca, kā arī trīs līmeņu virszemes autostāvvieta. Uz ēkas jumta ieplānota apzaļumota terase, futbola laukums, pielāgojams sporta laukums, kafejnīca un bērnu rotaļlaukums.

"Preses Nama Kvartālā" īpaša uzmanība pievērsta energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās A klases biroju telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta "Excellent" standartam un kur paredzētas darba vietas ap 2500 cilvēkiem, biznesa centra pirmajā stāvā plānots iekārtot arī īpaša koncepta kopstrādes telpas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība Prese
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form