'Samsung' tehnikas izplatītājiem uzliek 6,6 miljonu latu sodu
Foto: stock.xchng

Konkurences padome (KP) 30.oktobrī sodījusi ar vairāk kā 6,6 miljonu latu lielu sodu "Samsung Electronics Co. Ltd." tehnikas ražotāja pārstāvi Baltijā un četrus tās izplatītājus, informē padome.

KP konstatējusi aizliegtu vienošanos starp pieciem uzņēmumiem, kas izplata "Samsung tehniku . Uzņēmumiem uzlikts naudas sods kopumā 6 622 635 latu apmērā, kā arī tiesiskais pienākums izstrādāt un ieviest korporatīvos konkurences tiesību ievērošanas noteikumus.

SIA "Samsung Electronics Baltics" kā pārkāpuma iniciatoram uzlikts naudas sods vairāk kā četru miljonu latu apmērā, bet pārkāpumā iesaistītajiem vairumtirgotājiem piemēroti naudas sodi no viena miljona līdz 270 tūkstošiem latu.

KP konstatējusi, ka 2007. un 2008.gadā "Samsung" tehnikas ražotāja pārstāve Baltijas valstīs SIA "Samsung Electronics Baltics" un lielākie tās preču izplatītāji Latvijas teritorijā SIA "RD Elektroniks", SIA "Proks", SIA "Elkor Trade" un SIA "Rota un K" piedalījušies slepenās saskaņotās darbībās, kas vērstas uz tirgu sadali, brīvas tirdzniecības ierobežošanu un noteikta cenu līmeņa ieviešanu un uzturēšanu "Samsung" precēm.

KP uzskata, ka šie uzņēmumi apzināti piedalījušies "Samsung" preču pārdošanas cenu noteikšanā sev vēlamā līmenī, garantējot sev augstākus ieņēmumus uz patērētāju rēķina, kas par šīm precēm maksāja dārgāk nekā tas būtu normālas konkurences apstākļos. Šīs cenas uzņēmumi uzspieduši interneta veikaliem, kas tirgo konkrēto tehniku, tādējādi pēc būtības likvidējot vai katrā ziņā būtiski ierobežojot izplatītāju un interneta veikalu savstarpējo konkurenci.

Šie uzņēmumi arī ieviesa kontroles pasākumus un īstenoja vai draudēja īstenot sankcijas pret interneta veikaliem, kas fiksētās cenas neievēroja. Sankcijas izpaudās, piemēram, kā atteikums pārdot "Samsung" tehniku vai atteikums veikt tās garantijas remontu.

Vienlaikus KP konstatēja, ka pārdošanas līgumos ar tehnikas vairumtirgotājiem SIA "Samsung Electronics Baltics" iekļāvusi teritoriālus preču pārdošanas ierobežojumus, aizliedzot bez SIA "Samsung Electronics Baltics" atļaujas tirgot konkrētas preces ārpus līgumā noteiktās teritorijas. Nepieļaujot paralēlo importu Baltijas valstīts, tika likvidēta konkurence, kas varētu samazināt cenas.

Savu ietekmi tirgū SIA "Samsung Electronics Baltics" nodrošināja, ieviešot nosacījumu, ka garantijas remonts tās tirgotajai tehnikai pieejams tikai tajā reģionā, kurā tehnika iegādāta. KP atzina, ka šāda rīcība ir tiešā veidā vērsta uz tirgu sadali un preču plūsmu kontroli, tādējādi kaitējot patērētāju interesēm.

"Samsung Electronics Baltics" nepiekrīt Konkurences padomes lēmumam un uzskata, ka uzņēmumam izvirzītie pārmetumi un izteiktie apgalvojumi ir balstīti uz pieņēmumiem, kas izdarīti neatbilstošā kontekstā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form