Saplākšņa ražotāja 'Troja' apgrozījums pērn pieaudzis par 20%
Foto: LETA

AS "Latvijas finieris" koncerna uzņēmuma SIA "Troja" apgrozījums pagājušajā gadā bija 23,143 miljoni eiro, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 39,9% un bija 499 376 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka, Covid-19 pandēmijas krīzes seku mazināšanai, "Trojas" darbinieki saņēma dīkstāves pabalstu no valsts, kā arī uzņēmums saņēma grantu apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai 150 000 eiro apmērā.

Vadības ziņojumā atgādināts, ka "Troja" pamatā ražo saplākšņa detaļas uzņēmumiem, kas ražo produktus transporta industrijas un celtniecības iekārtu ražotājiem, eksportējot ar "Latvijas finiera" un tā meitaskompāniju starpniecību.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pērn pārdoto produkcijas vienību skaits palielinājās par 11%. 2021.gadā pieaudzis atsevišķu produktu grupu ar augstāku pievienoto vērtību īpatsvars, tomēr kopējais pieprasījums pēc šiem produktiem bija mazāks, nekā tika prognozēts.

Pērn uzņēmumā ieviesta un uzturēta integrētās vadības sistēma atbilstoši kvalitātes vadības sistēmas starptautiskajam standartam, savukārt, lai mazinātu saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, ieviesta energopārvaldības sistēma.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka 2021.gadā uzņēmums, kā kompetences centra SIA "VMKC" partneris, noslēdza pētniecības projekta "Skaņas slāpējošs saplāksnis ar poliolefīnu-sāļu kompozīta slāni un tā pārklājumi no otrreizēja polimēra-koksnes kompozīta" pasākumā "Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centra ietvaros" realizāciju.

Kopumā pērn pētniecībā uzņēmums ieguldīja 48 000 eiro. Tāpat 2021.gadā uzņēmums investēja 500 000 eiro ražošanas iekārtās.

Vadības ziņojumā minēts, ka uzņēmums pērn ražotnē Rīgā uzstādīja saules paneļu parku ar kopējo jaudu 222 kilovati, kas nodrošina 12% no ražotnes kopējā elektroenerģijas patēriņa, tādējādi samazinot uzņēmuma izmaksas ilgtermiņā.

Vienlaikus, atbalstot procesus, kas saistīti ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu ieviešanu, uzņēmums atvēra publiski pieejamu automobiļu ātrās uzlādes staciju.

Šogad "Troja" plāno pārdošanas apmēru un apgrozījuma pieaugumu par 11%, balstoties uz pieņēmumu, ka aktivitāte ekonomikā būs 2021.gada līmenī un turpinās augt.

Savukārt kā galveno risku 2022.gadā uzņēmuma vadība norāda Krievijas sākto karu Ukrainā, kas varētu ietekmēt izejmateriālu piegādes. Tomēr vienlaikus, samazinoties Krievijas un Baltkrievijas saplākšņu ražotāju iespējai pārdot produkciju, Eiropā un pasaulē varētu rasties paaugstināts bērza saplākšņu produktu pieprasījums un cenu kāpums. Tāpat gada otrā pusē iespējama vīrusa klātbūtnes ietekme.

2020.gadā "Trojas" apgrozījums bija 19,279 miljoni eiro, kas ir par 16% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 25% un bija 357 079 eiro.

Kompānija "Troja" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,799 miljoni eiro. Uzņēmuma kapitālā 50% pieder "Latvijas finierim", kamēr 17,04% daļu pieder Jānim Biķim, 11,41% - Jurim Mikitānam, 11,09% - Irinai Mežalei, 4,02% - Ligitai Kalniņai, 3,54% - Ludmilai Petrovai, bet pa 0,96% pieder Konstantīnam Gerasčenko, Arinai Lisovai un Nikolajam Vasiļonokam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.