'Skonto Prefab' apgrozījums pērn – 50,3 miljoni eiro
Foto: Publicitātes attēli

Dzelzsbetona un koka konstrukciju eksportētājs "Skonto Prefab" aizvadīto gadu noslēdza ar 50,38 miljonu eiro apgrozījumu, no tiem 89% jeb 44,89 miljonus eiro veidoja sniegtie būvniecības pakalpojumi ārvalstīs, portālu "Delfi" informēja "Skonto Prefab" vadītājs Mārtiņš Ķeņģis.

Galvenie uzņēmuma eksporta tirgi pērn bija Skandināvijas valstis, Vācija un Lielbritānija.

"Aizvadīto gadu kopumā vērtējam pozitīvi – darbības apjoms bija atbilstošs uzņēmuma kapacitātei. Salīdzinot ar gadu iepriekš, apgrozījums ir samazinājies par 3,18 miljoniem eiro, tomēr tas saistīts ar projektiem, kuri pārskata periodā tika iesākti un tika noslēgti tikai šī gada sākumā. Pērn uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē īstenojām lielāko projektu "West Side Solna", Stokholmā uzstādot konstrukcijas dzīvojamo ēku projektam ar 250 dzīvokļiem. Īstenojām arī pirmo projektu Islandē," uzsver Ķeņģis.

Viņš norāda, ka arvien lielāks pieprasījums, īpaši Skandināvijas valstīs, tiek novērots pēc industriāli ražotiem masīvkoka paneļiem.

"Šobrīd strādājam pie dzīvojamo ēku kompleksa Zviedrijā – "Gråalen". Tas būs lielākais koka ēku projekts Ziemeļeiropā. Šobrīd ir uzsākta pirmā kārta ar 8 ēkām, kurās būs 143 dzīvokļi. Četras ēkas tiek būvētas no saliekamā dzelzsbetona elementiem, savukārt atlikušās četras no koka konstrukcijām un līmētām koka sijām. Kopumā projektā paredzēti 400 dzīvokļi," stāsta Ķeņģis.

"Skonto Prefab" ir eksportējis savus pakalpojumus un produktus jau uz 20 valstīm. Kopumā uzņēmums ir realizējis vairāk nekā 250 CLT un 200 dzelzsbetona projektus. Pērn "Skonto Prefab" darba spēka nodokļos Latvijas valsts budžetā veica maksājumus 5,20 miljonu eiro apmērā, savukārt Zviedrijā – 880 tūkstošu eiro apmērā. Kopā ar meitas sabiedrību "Cross Timber Systems" uzņēmums nodarbina aptuveni 470 darbiniekus.

"Skonto Prefab" ir daļa no būvniecības un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu grupas "Skonto Group".

"Skonto Group" ietilpst šādi uzņēmumi – "Skonto Prefab", "Skonto Plan Ltd", "Latvijas energoceltnieks" un "Cross Timber Systems". Šobrīd grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 1500 darbinieki. Pērn grupā ietilpstošie uzņēmumi darba spēka nodokļos Latvijā veica maksājumus vairāk nekā 14 miljonus eiro apmērā.

2018. gadā "Skonto Plan Ltd" strādāja ar 46,804 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 44,6% vairāk nekā 2017. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 53,3% un bija 2,271 miljons eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form