'SmartLynx Airlines' nodrošinās 100 darba vietas Ukrainas iedzīvotājiem
Foto: DELFI

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, "SmartLynx Airlines" plāno piedāvāt darba vietas aptuveni 100 Ukrainas iedzīvotājiem. Savukārt citi "Avia Solutions Group" meitas uzņēmumi pēdējo divu mēnešu laikā slēguši savas pārstāvniecības un pārtraukuši pakalpojumu sniegšanu Krievijā, informē uzņēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat "Avia Solutions Group" uzreiz pēc kara sākuma sniegusi finansiālu atbalstu Ukrainas valdībai un iedzīvotājiem vismaz 500 tūkstošu eiro apmērā.

Saistībā ar pieaugošajām bažām par Ukrainas bēgļu krīzi un potenciālo bezdarbu, Latvijā bāzētā aviokompānija "SmartLynx Airlines" ir apņēmusies steidzami pieņemt darbā darbiniekus no Ukrainas. Šobrīd komandā uzņemti jau 60 Ukrainas iedzīvotāji, nodrošinot tiem arī izmitināšanu un ēdināšanu.

"Kopumā varam nodrošināt aptuveni 100 darba vietas Ukrainas iedzīvotājiem. Redzu to kā divkāršu ieguvumu – mēs savā komandā iegūstam talantīgus profesionāļus, savukārt Ukrainas iedzīvotājiem tā ir jauna iespēja. Gatavojoties vasaras sezonai, visaktīvāk meklējam salona apkalpes locekļus – ar vai bez pieredzes, jo nodrošinām apmaksātas apmācības. Pieejamas arī vairākas brīvas vakances birojā Rīgā, kur var būt nepieciešama atbilstoša izglītība un pieredze, taču atsevišķās pozīcijās iespēju dodam arī tiem, kuriem iepriekšēja pieredze aviācijā nav, piemēram, darba lidojumu plānošanas koordinatoriem," teic "SmartLynx Airlines" vadītājs Žigimants Surints (Žygimantas Surintas).

"Avia Solutions Group" un meitas uzņēmums "AviaAM Leasing" slēguši savas pārstāvniecības Krievijā. Cits meitas uzņēmums "Helisota", kas ir starptautisks helikopteru apkopes un remonta pakalpojumu sniedzējs Lietuvā, apturējis Krievijas helikopteru remontdarbus.

"AviaAM Leasing" uzreiz, 26. februārī, pēc Krievijas kara uzsākšanas Ukrainā, vērsās pie Krievijas gaisa pārvadātāja "Aeroflot", lūdzot pārtraukt lidojumus un atgriezt 13 iznomātās lidmašīnas. Šie gaisa kuģi tieši nepieder "AviaAM Leasing", bet gan iznomāti gaisa pārvadātajam kopuzņēmumā ar Henaņas civilās aviācijas attīstības un investīciju kompāniju (HNCA) – "AviaAM Financial Leasing China", kurā "AviaAM Leasing" ir mazākuma akcionārs (29 % akciju). Tā kā "AviaAM Leasing" nav tiešais lidaparātu īpašnieks, uzņēmums pastāvīgi konsultējas ar juristiem un apdrošinātājiem par lidaparātu atgūšanu.

"Avia Solutions Group" sniedzis finansiālo palīdzību 300 000 eiro apmērā gan Ukrainas valdībai, gan nevalstiskām organizācijām, kas nodrošina palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem. Papildus "Avia Solutions Group" sniegusi finansiālo atbalstu vairāk nekā 100 000 eiro apmērā labdarības fondiem ar mērķi mazināt humāno krīzi, kas strauji attīstās valstī.

Līdz ar kara sākšanos Ukrainā "Avia Solutions Group" meitas uzņēmums "BGS Rails" Ukrainas bāzēs uzglabātās degvielas rezerves un uzpildes kravas mašīnas nodeva Ukrainas valsts armijas lietošanā. Kā arī uzņēmuma bāzēs strādājošajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri nolēma palikt un aizstāvēt savas valsts neatkarību, snieguši finansiālas rezerves divu mēnešalgu apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.