Šogad 'Latvijas finieris' plāno investēt 27 miljonus eiro
Foto: Publicitātes foto

Koncerna "Latvijas finieris" apgrozījums 2020. gadā bija 223,6 miljoni eiro, kas ir par 2% mazāk nekā gadu iepriekš, informē uzņēmums. Šogad "Latvijas finieris" attīstībā plāno investēt 27 miljonus eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmuma darbību būtiski ietekmēja Covid-19 pandēmijas radītā spriedze un neskaidrība globālajā tirdzniecībā, salīdzinoši labie rezultāti sasniegti, pateicoties spējai nodrošināt pēc iespējas drošāku darba vidi koncerna rūpnīcās un strauji pielāgoties klientu vajadzībām. Rezultātā ražošanas apjoms 2020. gadā saglabājās iepriekšējā līmenī, bet koncerna EBITDA sasniedza 33,4 miljonus eiro.

Pagājušajā gadā "Latvijas finieris" nodrošināja darbu vidēji 2440 cilvēkiem mēnesī, no kuriem 2062 strādāja koncerna Latvijas uzņēmumos, kur vidēji uz vienu strādājošo darbaspēka nodokļos (VSAOI un IIN) samaksāti 8866 eiro gadā. Kopumā koncerns Latvijā nodokļos un nodevās 2020. gadā samaksājis 21,4 miljonus eiro (ieskaitot 1,5 miljonus eiro OIK) – pirmo reizi vēsturē vidēji katra no Latvijā radītajām darba vietām valstij ienesusi vairāk nekā 10 000 eiro.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas radīto nenoteiktību, tika rūpīgi pārvērtēti visi 2020. gadā iecerētie koncerna attīstības plāni, un pērn veiktās 15,6 miljonu eiro investīcijas galvenokārt vērstas uz iesākto projektu pabeigšanu. Piemēram, noslēdzot darbus pie betulīna ieguves pilotrūpnīcas un Bolderājas rūpnieciskā mezgla pieslēguma augstsprieguma tīklam. Šogad "Latvijas finieris" attīstībā plāno investēt 27 miljonus eiro.

Kaut gan situācija pasaules tirgos joprojām vērtējama kā sarežģīta, "Latvijas finiera" vadība nākotnē raugās ar pārliecību. Ražošanas un eksporta stabilitāti ilgtermiņā nodrošina tirgus diversifikācija, savukārt ieguldījumi pētniecībā un produktu attīstībā garantē labvēlīgu eksporta dinamiku augstas pievienotās vērtības produktu segmentos. Protams, ekonomiskās situācijas attīstība gan Latvijā, gan pasaulē kopumā būs atkarīga no katras nācijas spējas apturēt Covid-19 pandēmiju. Lai to panāktu, būtisks ir katrs individuālais lēmums – izšķirties par labu vakcinācijai, uzskata uzņēmumā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

OIK Kokrūpniecība Eksports Latvijas Finieris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form