Starp Vācijas-Baltijas 'Uzņēmējdarbības balvas 2020' laureātiem – divi Latvijas uzņēmumi
Foto: Publicitātes foto

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) 19. reizi ir pasniegusi "Vācijas Uzņēmējdarbības balvu" uzņēmumam, kuram ir īpaši nopelni Vācijas un Baltijas valstu savstarpējo ekonomisko sakaru attīstībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katru gadu balvai ir kāds īpašs moto. Ņemot vērā termina "kibertelpa un tās drošība" lielo nozīmi digitalizācijas laikmetā, šogad balva piešķirta uzņēmumam, kas darbojas kiberdrošības jomā.

Šogad balvas pretendetu izvērtēšana, piedaloties augsta līmeņa kiberdrošības jomas speciālistiem no Vācijas, notikusi pilnībā digitāli. Finālā bija iekļuvuši deviņi Baltijas uzņēmumi: "Tilde", "Zabbix", "Corporate Solutions" un "Entangle" no Latvijas, Igauniju pārstāvēja "CybExer Technologies" un "Guardtime", bet Lietuvu – "Nord Security", "NRD Cyber Security" un "Simplex".

Šajā konkurencē pirmo vietu un galveno balvu ieguvis drošības risinājumu uzņēmums "Nord Security" no Lietuvas, kura galvenais produkts NordVPN ir radīts datu drošībai gan tiešsaistes, gan bezsaistes režīmos.

Otro vietu Baltijas konkurencē ieņēmis Latvijas uzņēmums "Entangle", kas ir izstrādājis un attīsta drošu komunikācijas sistēmu šifrētu ziņojumu apmaiņai – ziņojumu pārsūtīšanā tiek pielietota šifrēšanas tehnika, kas ir matemātiski pierādīta kā neuzlaužama, tādējādi dodot "Entangle" lietotājiem iespēju droši pārsūtīt konfidenciālus un stratēģiskus ziņojumus, kurus drošības apsvērumu dēļ nav iespējams pārsūtīt ar viedtālruņiem, saziņas aplikācijām un e-pastu.

Trešajā vietā arī iekļuvis Latvijas uzņēmums "Zabbix". "Zabbix" ir atvērtā pirmkoda programmatūra, kas ir paredzēta IT infrastruktūras resursu veiktspējas un pieejamības uzraudzībai un izsekošanai. Programmatūru plaši pielieto visā pasaulē un Latvijā dažādās nozarēs – finanšu un banku, mazumtirdzniecības, izglītības, valsts un pašvaldību, kā arī organizāciju IT infrastruktūras monitorēšanai.

Starp Vācijas-Baltijas 'Uzņēmējdarbības balvas 2020' laureātiem – divi Latvijas uzņēmumi
Foto: Publicitātes foto

"Koronvīrusa pandēmija cilvēci ir piespiedusi strādāt attālināti, liekot piemēroties jaunajai digitālajai realitātei. Inovatīvas digitālās komunikācijas tehnoloģijas ir ieviestas visās jomās: skolās, uzņēmumos un valsts pārvaldē. Kiberdrošība un aizsardzība pret arvien pieaugošajiem draudiem digitālajā pasaulē tādējādi iegūst arvien lielāku nozīmi. Kiberdrošības apakšnozaru izprašana, sākot no ielaušanās atklāšanas un novēršanas, mākoņdrošības, ievainojamības pārvaldības, krāpšanas novēršanas un citas, var būt biedējoša un sarežģīta. "Vācijas Uzņēmējdarbības balvas" mērķis ir noteikt labākos digitālos risinājumus, kas radīti Baltijas valstīs, un balvas ieguvējiem radīt sadarbības iespēju ar Vācijas uzņēmumiem un nozares ekspertiem," teic Vācijas- Baltijas Tirdzniecības kameras vadītājs Florians Šrēders.

Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) katru gadu pasniedz "Vācijas Uzņēmējdarbības balvu" inovatīviem uzņēmumiem Latvijā, kā arī Igaunijā un Lietuvā. Apbalvoti tiek vietējie uzņēmumi, kuri īpašu uzmanību veltījuši savu produktu kvalitātei, dizainam, kā arī ražošanas procesiem un eksportam. Atzinīgi tiek novērtēta arī sadarbība ar partneriem Vācijā.

Iepriekšējos gados balvu saņēmuši: 2019. gadā "Mobilly TX" kā gada labākais fintech Latvijā, 2018. gadā "Alina" kā gada jaunuzņēmums Latvijā un 2017. gadā AS "UPB" par veiksmīgu "Industrija 4.0" jaunās paaudzes tehnoloģiju ieviešanu Latvijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Informācijas tehnoloģijas Kiberdrošība Baltija Modernās tehnoloģijas Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form