'Tallink Grupp' zaudējumi trešajā ceturksnī sasniedz 23,9 miljonus eiro
Foto: Ieva Leiniša/LETA

"Tallink Grupp" šodien publicējusi neauditētos finanšu rezultātus par 2020. gada 3. ceturksni un pirmajiem deviņiem mēnešiem, kas apstiprina uzņēmuma vadības pieņēmumu, ka 2020. finanšu gads noslēgsies bez peļņas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2020. gada 3. ceturksnī, kas normālā situācijā uzņēmumam ir sezona ar augstāko aktivitāti, "Tallink Grupp" neauditētie neto zaudējumi sasnieguši 23,9 miljonus eiro (salīdzinājumam – 2019. gada 3. ceturksnī uzņēmuma peļņa veidoja 54,6 miljonus eiro).

Pateicoties dažādām aktivitātēm un uzņēmuma centieniem attīstīt jaunus darbības virzienus, EBITDA rādītājs 3. ceturksnī saglabājies pozitīvs, veidojot 5,7 miljonus eiro (2019. gada 3. ceturksnī – 83,2 miljoni eiro), informē uzņēmuma pārstāve Latvijā Esēnija Zīriņa.

Grupas neauditētie ieņēmumi 3. ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu samazinājušies par 50% un veidojuši 143,7 miljonus eiro (2019.gada 3. ceturksnī – 287,8 miljoni eiro). 2020. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2019. gadā, "Tallink Grupp" ieņēmumi no biļešu tirdzniecības samazinājušies par 58,6%, pārdošanas apjomi uz kuģiem samazinājušies par 50,6%, ieņēmumi no kravu pārvadājumiem samazinājušies par 21,5%, savukārt viesnīcu izmitināšanas pakalpojumu ieņēmumi – par 73,2%.

3. ceturksnī saņemtā tiešā un netiešā finansiālā atbalsta apjoms ir ievērojami mazāks salīdzinājumā ar šā gada 2. ceturksni, norāda Zīriņa.

Ceturkšņa laikā "Tallink Grupp" darbība vērsta uz uzņēmējdarbības ilgtspējas nodrošināšanu, tostarp reorganizācijas īstenošanu. Tāpat uzņēmums veicis aizdevuma pirmās daļas 40 miljonu apmērā apgūšanu apgrozāmo līdzekļu finansēšanai no aizdevēja "KredEx", kura kopējais aizdevuma apmērs veido 100 miljonus eiro. Turpinās arī avansa maksājumi par ātrgaitas kuģa "MyStar" būvniecību. Uzņēmuma kopējie ieguldījumi 3. ceturksnī bijuši 53,8 miljoni eiro.

2020. gada pirmajos 9 mēnešos "Tallink Grupp" neauditētie neto zaudējumi sasnieguši 81,5 miljonus eiro (salīdzinājumam – 2019. gada pirmajos 9 mēnešos uzņēmuma neto peļņa veidoja 44,2 miljonus eiro). Grupas neauditētie ieņēmumi 9 mēnešos ir 363,6 miljoni eiro, kas ir samazinājums par 49,7%, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2019. gadā. Neauditētā EBITDA 2020. gada 9 mēnešos ievērojami samazinājusies, salīdzinot ar tādu pašu periodu pagājušajā gadā – 6,9 miljoni eiro (137,7 miljoni eiro 2019. gada 9 mēnešos).

Komentējot 3. ceturkšņa finanšu rezultātus, "Tallink Grupp" valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene stāsta:

"Šī izaicinošā gada 3. ceturksnī bija novērojami gan kāpumi, gan kritumi. Darbu šajā periodā uzsākām ar pacēlumu un optimismu – mēs atvērām vairākus jaunus maršrutus, ierosinājām un īstenojām vairākas jaunas idejas un plānus, cerot uz kaut nelielu atgūšanos. Taču rezultātā noslēdzam periodu ar zaudējumiem. Pateicoties jauniem maršrutiem, īpašiem kruīziem un komandas darbam, kuru uzsākām jau šā gada 2. ceturksnī, mēs spējām atgūt vismaz daļu zaudētā laika un biznesa. Tāpat esam panākuši, ka ceļojumu skaits, kurus mums izdevās veikt šā gada 3. ceturksnī, bija tikai par 7% mazāks kā tajā pašā laika posmā 2019. gadā.

Tomēr, lai garantētu drošību visos maršrutos un reisos, ko uzņēmums veica šajā periodā, darbības rezultātos nebija iespējams sasniegt iepriekšējo gadu līmeni. Tā kā augusta vidū pamazām sāka parādīties ieteikumi par ceļošanas ierobežojumiem, mēs bijām spiesti pieņemt vairākus ļoti sarežģītus lēmumus, lai nodrošinātu mūsu uzņēmuma darbības ilgtspēju.

Ņemot vērā, ka 3. ceturksnī ārējais finanšu atbalsts samazinājās līdz 4,9 miljoniem eiro, kas galvenokārt tika novirzīts darba samaksu kompensēšanai darbiniekiem Zviedrijā, kā arī to, ka netika panākta nākamā vienošanās par subsīdijām 4. ceturksnī, mums nācās turpināt uzsāktos kolektīvās atlaišanas procesus un veikt nozīmīgu biznesa pārstrukturēšanu visās valstīs, lai izmaksas un ienākumi būtu savstarpēji atbilstoši.

Šo gadu uzsākām ar vairāk nekā 7 200 darbiniekiem savā komandā, taču gada noslēgumā šis skaits ir samazinājies līdz 5 000. Tikai 3. ceturkšņa ietvaros, salīdzinot ar tādu pašu periodu 2019. gadā, mūsu darbinieku skaits samazinājās par 19,9%. Līdz septembrim mēs nevarējām uzsākt atlaišanas procesu nevienā valstī, ievērojot aprīlī, maijā un jūnijā īstenotās valdības atbalsta programmas noteikumus, kuri liedza uzsākt atlaišanu uz noteiktu laiku."

"Esam iecerējuši maksimāli jaudīgi un darbietilpīgi izmantot šā gada pēdējos un nākamā gada pirmos mēnešus, lai realizētu 2021. gada pavasara un vasaras plānus, īstenojot aktivitātes uzņēmējdarbības veicināšanai visos iespējamos segmentos un veidos," piebilst Negene.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pasažieru pārvadājumi Tallink
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form