Telekomunikāciju uzņēmumi iebilst pret Elektronisko sakaru likuma redakcijas tālāku virzīšanu
Foto: Publicitātes foto

Reaģējot uz nozarē nesaskaņotā likumprojekta "Elektronisko sakaru likums" redakcijas virzīšanu izskatīšanai Ministru kabinetā, Latvijas telekomunikāciju uzņēmumi vērsušies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ar lūgumu uzdot Satiksmes ministrijai izstrādāt priekšlikumus elektronisko sakaru infrastruktūras izvēršanas šķēršļu novēršanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda nozares uzņēmumi, šībrīža likumprojekta redakcija padara sakaru tīklu izbūvi nepamatoti dārgu un laikietilpīgu, turklāt tā neatbilst nozares attīstības priekšnoteikumiem un neļauj Latvijai sasniegt ES noteiktos mērķus.

"Vēlamies vērst Ministru prezidenta uzmanību, ka likumprojekts "Elektronisko sakaru likums" nerisina nozares attīstībai būtiskus jautājumus infrastruktūras izvēršanas jomā. Pieļaujam, ka pārkāpuma procedūras draudi par direktīvas termiņa nokavējumu un vairāku ministriju iebildumi šajā patiesi starpdisciplinārā jautājumā (sakari, būvniecība, digitalizācija, lietu tiesības, finanšu ietekme) ir radījuši situāciju, kurā kvalitatīva kompromisa meklējumi kopēja labuma sasniegšanai ir upurēti formālu termiņu un resorisku tradīciju labā," pausts telekomunikāciju uzņēmumu vēstulē. "Tāpēc vēršamies ar lūgumu pie Ministru prezidenta un Ministru kabineta locekļiem uzdot Satiksmes ministrijai sadarbībā ar nozari un Ekonomikas, Tieslietu, Finanšu un citām iesaistītajām ministrijām izstrādāt priekšlikumus elektronisko sakaru infrastruktūras izvēršanas šķēršļu novēršanai, nosakot pienākumu iesniegt priekšlikumus izskatīšanai Ministru kabinetā līdz š. g. 1. novembrim."

Pie Ministru prezidenta vērsušies visi lielākie Latvijā strādājošie telekomunikāciju infrastruktūras uzņēmumi: "Latvijas Mobilais telefons", "Tet", "Tele2", "Bite Latvija" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs". Kā norādījuši uzņēmumi, elektronisko sakaru nozare ir dinamiska un tehnoloģiski prasīga nozare, kas ir izšķiroši svarīga Latvijas sabiedrības attīstībai un ekonomiskajai izaugsmei, kā arī tādu krīžu kā Covid-19 vadībai. Viens no Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027. gadam virsmērķiem – zināšanās un inovācijās balstīta viedvalsts, kā arī Digitālās transformācijas pamatnostādņu 2021.–2027. gadam mērķi nav sasniedzami bez tālredzīgas elektronisko sakaru nozares politikas un atbilstoša tiesiskā regulējuma.

"Lai nodrošinātu konkurētspējīgu digitālā vienotā tirgus savienojamību, kas ir būtisks priekšnoteikums pārmaiņām tautsaimniecībā, valsts pārvaldē un sabiedrībā kopumā, ir nepieciešama atbilstoša normatīvā vide fiksētās un mobilās platjoslas elektronisko sakaru infrastruktūras izbūvei – torņu, mastu, bāzes staciju, optisko līniju ierīkošanai. Šī brīža Likumprojekta regulējums elektronisko sakaru tīklu izbūvi padara nepamatoti dārgu un laikietilpīgu, kā arī neatbilst nozares attīstības priekšnoteikumiem un neļauj sasniegt Eiropas Elektronisko sakaru kodeksā (Nr. 2018/1972/ES) un Elektronisko sakaru likumā paredzētos mērķus – elektronisko sakaru tīklu, it īpaši ļoti augstas veiktspējas tīklu, nodrošināšanu," norāda telekomunikāciju nozares uzņēmumi.

Diemžēl, izstrādājot likumprojektu, nozares uzņēmumu priekšlikumi par infrastruktūras izbūves vietu saskaņošanas, apmaksas un apkopes procesu uzlabošanu un ātrgaitas sakaru infrastruktūras pieejamību sabiedriskās ēkās nav tikuši uzklausīti, norāda uzņēmumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.