Tirgotājs: tabakas industrijas ciešāka sadarbība ar VID ir abpusēji izdevīga
Foto: Shutterstock

Pateicoties tabakas ražotāju specifiskajām zināšanām par ražošanas procesu un preču kustību, kas tiesību aizsardzības iestādēm var būt noderīgas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nesen noslēgtā vienošanās par sadarbību ar tabakas kompāniju "Imperial Tobacco Limited" ir abpusēji izdevīga, norāda tabakas izstrādājumu tirgotājas SIA "Philip Morris Latvia" korporatīvo attiecību vadītājs Juris Stinka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Proti, tā ir izdevīga gan industrijai, gan VID, norāda Stinka, piebilstot, ka kopumā jebkurš pasākums nelegālā tirgus samazināšanai ir pozitīvs.

Eiropas Savienības līmenī sadarbības līgums ir arī "Philip Morris International", saskaņā ar kuru kompānija sniedz Eiropas Komisijai ziņas par savu produktu pārvietošanu, finansē nelegālā tirgus pētījumus un finansiāli atbalsta nelegālā tirgus mazināšanas pasākumus.

Patlaban arī Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālajā asociācijā tiek diskutēts par sadarbības līguma noslēgšanu ar VID, informē Stinka, sīkāku informāciju vēl nesniedzot.

Kā ziņots, šonedēļ VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone un multinacionālās tabakas kompānijas "Imperial Tobacco Limited" galvenais nelikumīgās tirdzniecības apkarošanas vadītājs Fjodors Žavoronkovs parakstīja Saprašanās memorandu par visa veida nelikumīgas tirdzniecības apkarošanu tabakas izstrādājumiem, informē VID.

Šis ir pirmais šāda veida līgums, ko paraksta VID un lielizmēra tabakas ražotājs, un tas rada bāzi savstarpējai informācijas un datu apmaiņai un virza efektīvu rīcību pret tabakas kontrabandu.

Saprašanās memoranda mērķis ir nodrošināt Latvijas ekonomisko, sociālo, fiskālo un drošības interešu un "Imperial Tobacco Limited" uzņēmuma interešu maksimālu aizsardzību un arī turpmāk novērst kontrabandas tabakas izstrādājumu importu un pārdošanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Tabaka VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form