Turcijas uzņēmums iegādājies 'Liepājas Metalurga' elektrotēraudkausēšanas kompleksu
Foto: LETA

2021. gada 30. aprīlī SIA "FeLM" ir noslēdzis pirkumu-pārdevuma līgumu par elektrotēraudkausēšanas kompleksa, kas atrodas Liepājā, kustamo un nekustamo mantu ar "Aslanli Metalürji ve Metal Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş." īpašniekam Hamdi Alaedinam Ejuboglu piederošo uzņēmumu SIA "Liepāja Steel", informē "Possessor".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pušu starpā noslēgtā līguma nosacījumi satur komercnoslēpumu un līdz ar to netiek izpausti.

Tā kā "FeLM" aktīvu pārdošana, izmantojot publisko elektronisko izsoļu platformu, nav devusi gaidīto rezultātu, ņemot vērā "FeLM" aktīvu specifiku, 2020. gada decembrī tika veiktas izmaiņas pārdošanas stratēģijā, organizējot konkursu. Konkursā piedalījās vairāki potenciālie pircēji no Eiropas un Āzijas. Izvērtējot potenciālo pircēju iesniegtos saistošos piedāvājumus, par konkursā piedāvātās kustamās un nekustamās mantas ieguvēju izvēlēts pircējs, kas piedāvāja visaugstāko cenu, t.i., "Aslanli Metalürji ve Metal Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.".

Pircējs iegūst īpašuma tiesības uz aktīviem pēc pirkuma summas samaksas pilnā apmērā un pie nosacījuma, ka Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde neizmanto pirmpirkuma tiesības uz darījumā iekļautiem nekustamiem īpašumiem. Pēc pirkuma maksas saņemšanas "FeLM" veiks norēķinus ar Finanšu ministriju saskaņā ar cesijas līgumu un turpinās darbu pie atlikušo aktīvu un prasījuma tiesību izstrādes.

Atbilstoši Ministru kabineta dotajam uzdevumam 2016. gada 1. aprīlī SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" dibināja meitas sabiedrību "FeLM" ar vienīgo darbības mērķi – pārvaldīt prasījuma tiesības pret MAS "KVV Liepājas Metalurgs", t.i. maksimizēt ieņēmumus no prasījuma pret "KVV Liepājas Metalurgs" realizācijas.

"KVV Liepājas Metalurgs" maksātnespējas procesa ietvaros 2018. gadā "FeLM" ir paturējis elektrotēraudkausēšanas kompleksa (lietu kopības Brīvības ielā 94, Liepājā) kustamo mantu, kā arī ir izsolēs iegādājies nekustamos īpašumus Brīvības ielā 92A, 92B, 92C, 94A, 100 un 100B, Liepājā. Lai "KVV Liepājas Metalurgs" maksātnespējas procesa laikā nepieļautu "FeLM" ieķīlātās un pārņemtās mantas vērtības un atgūstamo prasījumu apmēra būtisku samazināšanos, "FeLM" veic vairāku pasākumu kopumu, tostarp, nodrošinot mantas apsardzi, iekārtu un sistēmu tehnisko uzraudzību un uzturēšanu darba kārtībā, elektroapgādi, apkuri, ūdensapgādi, kā arī mantas sagatavošanu pārdošanai.

Jau vēstīts, ka uzņēmuma plānotais investīciju apjoms tuvākajos 3-5 gados ir 200 miljoni eiro. Sākotnēji nepieciešamais darbinieku skaits uzņēmuma darbības uzsākšanai būtu 400 līdz 450 cilvēku, bet, aktivizējot darbību, darbinieku skaits vidēji sasniegtu 700 līdz 1000 strādājošo. Uzņēmuma apgrozījums, strādājot ar pilnu jaudu, plānots 500 līdz 600 miljoni eiro. Ostu apjomu uzņēmums plāno palielināt sākotnēji 300 000 līdz 600 000 tonnu pirmajā gadā un turpmāk vidēji 1,4 līdz 1,8 miljoni tonnu gadā.

Rūpnīca "Aslanli Metalurji ve Metal Ürünleri San.Tic.AŞ." izveidota 1992. gadā, un viens no uzņēmuma īpašniekiem ir Ejuboglu. Uzņēmumam patlaban pieder septiņas tērauda rūpnīcas Turcijā un Gruzijā, šobrīd iegādes noslēguma fāzē ir cauruļu ražotnes iegāde "Noksel" Spānijā. Grupas metalurģijas uzņēmumos kopējais produkcijas apjoms pārsniedz 700 000 tonnu gadā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apstrādes rūpniecība Investīcijas Liepājas Metalurgs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form