Tuvākajās nedēļās tirdzniecības centros varētu atvērt vakcinācijas punktus
Foto: DELFI

Lai veicinātu vakcinācijas pieejamību iedzīvotājiem, šodien Nacionālais veselības dienests, Veselības centra 4, Veselības centru apvienības un lielāko Latvijas tirdzniecības centru pārstāvji vienojušies par darbu uzsākšanu pie vakcinācijas punktu izvietošanas plāna, informē Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbs uzsākts nekavējoties, lai jau tuvākajās nedēļās gan Rīgas, gan reģionālo pilsētu tirdzniecības centros atvērtu vakcinācijas punktus, padarot vakcināciju vēl pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

"Vakcinācijas vietas mainās secīgi līdz ar pašu procesu. Vakcināciju iedzīvotāju vidū sākām ar ģimenes ārstiem, kas ir tuvāki senioriem, turpinājām ar liela mēroga centriem Latvijas lielākajās pilsētās, bet tagad ejam vēl tuvāk iedzīvotājiem, nodrošinot izbraukuma vakcināciju Latvijas reģionos un tagad arī sākam plānot vakcinācijas punktus Latvijas lielākajos tirdzniecības centros," stāsta Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Jau iepriekš ziņots, ka tirdzniecības centri visā Latvijā pauduši gatavību savās telpās izvietot vakcinācijas punktus. Šodien noritēja pirmā tikšanās starp tirdzniecības centru pārstāvjiem un vakcinācijas procesa organizatoriem, kurā abas puses vienojās par nākamajiem soļiem, kas veicami, lai pēc iespējas drīzāk vakcīnas būtu pieejamas vēl plašākai sabiedrībai. Provizoriskais mērķis ir vakcinācijas punktus tirdzniecības centros atvērt jau jūnijā, izvietojot tos dažādās tirdzniecības centru vietās – gan plašākos gaiteņos un koplietošanas telpās, gan klīniskajās laboratorijās un speciāli izveidotās teltīs. Katrā tirdzniecības centra vakcinācijas punktā plānots ik dienu vakcinēt vairākus simtus cilvēku, tādējādi ievērojami uzlabojot vakcinācijas tempu Latvijā.

"Esam gandarīti par to, cik operatīvi izdevies uzsākt darbu pie vakcinācijas punktu izvietošanas tirdzniecības centros. Strādājam, lai jau pavisam drīz realizētos gan ideja par vakcinēšanās organizēšanu tirdzniecības centros, gan ilgi gaidītā veikalu atvēršana. Tādā veidā sabiedrībai būs iespēja veikt atliktos pirkumus un reizē iegūt vakcīnu, to visu darot epidemioloģiski drošā vidē," uzsver Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form