Tuvojoties Lieldienām, aug pieprasījums pēc baltajām olām
Foto: LETA

Tuvojoties Lieldienām, vairumam Latvijas tirgotāju pieaug pieprasījums pēc baltajām vistu olām, atzina aptaujāto mazumtirdzniecības veikalu tīklu pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SIA "Rimi Latvia" pārstāve Anete Ezeriete norādīja, ka "Rimi" veikalu tīklā gatavošanās Lieldienām notiek ļoti savlaicīgi un jau pašlaik visos "Rimi" veikalos pieejamas baltās vistu olas, kas tiek iepirktas no Lietuvas. "Runājot par cenu līmeni, tas šogad ir identisks kā pagājušajā gadā, taču kā allaž pirms svētkiem klientiem tiks piedāvāti dažādi īpaši piedāvājumi," sacīja Ezeriete.

Vērtējot pieprasījumu pēc baltajām vistu olām, "Rimi Latvia" pārstāve atzina, ka "Rimi" klientu vidū tas kopš pagājušās nedēļas nogales audzis. Minētā tendence, pēc viņas teiktā, atbilst aizvadītā gada tendencēm, kad pircēji sāka gatavoties svētkiem vidēji pusotru nedēļu iepriekš.

SIA "Maxima Latvija" pārstāve Liene Dupate-Ugule sacīja, ka olas ir ikdienas patēriņa prece, tādēļ to iegāde netiek plānota ilgu laiku iepriekš. "Līdz ar to pašlaik vēl nav vērojams būtisks pieprasījuma pieaugums pēc baltajām vistu olām. Sagaidām, ka lielākā pircēju interese būs nākamās nedēļas sākumā, kad iedzīvotāji aktīvāk ķersies pie svētku galda plānošanas," uzsvēra Dupate-Ugule.

Atskatoties uz olu pārdošanas datiem Lieldienu laikā iepriekšējos gados, viņa norādīja, ka šogad ir vērojams pārdošanas apjoma pieaugums visām olām - baltajām, brūnajām, kā arī paipalu olām. Pēc "Maxima Latvija" pārstāves teiktā, salīdzinot ar 2017.gadu, šogad baltajām olām cena saglabājusies nemainīga. Viņa norādīja, ka uzņēmumam baltās olas piegādā vietējais olu ražotājs "Balticovo", kā arī atsevišķi ārvalstu piegādātāji, lai nodrošinātu pieprasījumu pēc baltajām olām Lieldienu laikā.

Veikalu tīkla "top!" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Priedīte norādīja, ka baltās olas veikalos "top!" jau ir pieejamas un to pārdošanas apjoms patlaban ar katru dienu pieaug, ļaujot secināt, ka tās tiek iepirktas laicīgi. "Saskaņā ar veikalu tīkla "top!" pieredzi trīs nedēļas pirms Lieldienām gan balto, gan brūno olu pārdošanas apjomi palielinās par 25%, savukārt tieši Lieldienu nedēļā pat – dubultojas," atzīmēja Priedīte.

Viņa norādīja, ka lielākais vietējais olu piegādātājs veikalu tīklā "top!" ir "Balticovo", kam seko SIA "Alūksnes putnu ferma". "Ņemot vērā mūsu veikalu tīkla reģionālo specifiku un sadarbību ar vietējiem lauksaimniekiem un ražotājiem, papildus jau ierastajam sortimentam veikalos piedāvājam arī iespēju iegādāties olas no vietējiem ražotājiem, kuriem pateicoties varam sniegt mūsu pircējiem plašāku izvēli ne tikai ar brūnajām, bet arī baltajām olām, kas nākušas tepat no vietējām zemnieku saimniecībām," uzsvēra "top!" pārstāve.

Pēc viņas teiktā, lielākie ražotāji Latvijā piedāvā brūnās olas. Tomēr, ņemot vērā, ka ievērojams pieprasījums pēc baltajām olām ir tieši Lieldienās, "top!" uz svētku laiku tās importē. "Jāteic, ka kopumā to cenas šogad veikalos ir lētākas nekā pērn," sacīja Priedīte.

Savukārt SIA "Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine norādīja, ka "Elvi" veikalos nopērkamas dažādu ražotāju un kvalitātes kategoriju vistu olas un paipalu oliņas, tomēr šogad veikalu plauktos nebūs atrodamas baltas vistu olas. "Veikalu tīkla "Elvi" pēdējo gadu dati norāda – pieprasījums pēc baltajām olām, kas tradicionāli ir dārgākas nekā līdzvērtīgas brūnās olas, ar katru gadu samazinās, turklāt Latvijas ražotāji, kas piegādā produkciju "Elvi" tīklam, baltas olas neražo. Tās piegādātājiem speciāli jāiepērk ārvalstīs, tomēr pieprasījums pēc šīm olām nav liels, tādēļ "Elvi" piegādātāji pieņēmuši lēmumu šogad baltās olas neiepirkt un veikaliem vispār nepiedāvāt," norādīja Vārtukapteine.

Viņa uzsvēra, ka atbilstoši "Elvi" datiem, pēdējo gadu laikā balto olu vietā pircēji labāk izvēlas dabiskos apstākļos audzētu vistu olas vai pierastās brūnas olas, kas ir lētākas. Tomēr "Elvi Latvija" komercdirektore atzīmēja, ka patlaban izteikts pieprasījuma pieaugums un pastiprināta olu pirkšana veikalos vēl nav sākusies. Ņemot vērā, ka olu pārdošanas apjomi iepriekšējos gados strauji pieauguši nedēļas nogalē pirms pašām Lieldienām, Vārtukapteine prognozēja, ka līdzīgas tendences varētu būt sagaidāmas arī šogad.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Balticovo Maxima Rimi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form