'Twino' dibinātājs par 2,1 miljonu eiro iegādājies ēku pretī Gaismas pilij
Foto: DELFI

Šā gada augustā "Twino" grupas dibinātājam Armandam Brokam piederošais uzņēmums "Affiliate Solutions" izsolē par 2,08 miljoniem eiro iegādājies nekustamā īpašuma objektu Rīgā, Kuģu ielā 13, kas atrodas netālu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, informē "Twino" grupa un AS "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor".

AS "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" ("Possessor") ir noslēdzis pirkuma līgumu ar SIA "Affiliate Solutions", kas izsolē iegādājās nekustamo īpašumu Kuģu ielā 13, Rīgā. Konkurējošā izsolē, piedaloties trīs pretendentiem, uzvarētājs nosolīja nekustamo īpašumu par augstāko cenu 2,08 miljoni eiro. Izsoles sākuma cena bija noteikta 1,66 miljoni eiro.

Četrstāvu ēka, kurai ir arī divi pazemes stāvi, ir būvēta 1910. gadā un sastāv no būves ar kopējo platību 3641,90 m2 un zemesgabala ar platību 0,1189 ha. Minētajā īpašumā plānots ieguldīt investīcijas 5 līdz 6 miljonu eiro apjomā, gada laikā kopš būvniecības darbu uzsākšanas, atjaunojot 48 (1-4 istabu) dzīvokļus un septiņas biroja telpas, stāsta Broks. Paralēli iecerēta arī daudzdzīvokļu ēku būvniecība Rīgā, Dainas ielā, kā arī Valguma ielā.

Kopumā pirmo trīs nekustamā īpašuma objektu attīstībā Rīgā (Kuģu iela, Dainas iela un Valguma iela) plānots ieguldīt līdz pat 26 miljoniem eiro, izveidojot 270 mūsdienīgas sabiedrības prasībām atbilstošus, augstas kvalitātes dzīvokļus. Šis ir pirmais investīciju posms, kam drīzumā sekos nākamie nekustamā īpašuma iegādes darījumi un attīstības projekti.

"Uzskatu, ka šis ir īstais brīdis, lai pieteiktu sevi nekustamo īpašumu attīstības jomā, jo tirgū valda pieprasījums pēc mūsdienīgām dzīvojamām platībām jaunu projektu segmentā, vienlaikus eksistējot samērā ierobežotam piedāvājumam. Tāpat ir novērojams iedzīvotāju maksātspējas pieaugums, kā arī sagaidāms, ka tirgū drīzumā arvien biežāk sāks atbrīvoties būvniecības kapacitāte, kas saistīta ar Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu samazināšanos, tādējādi paverot labu biznesa potenciālu", atzīst Broks, kurš savulaik jau attīstījis vairākus nekustamā īpašuma attīstības projektus, gan dzīvojamo platību, gan rūpniecisko platību jomās. Šobrīd tirgū var novērot arī pastiprinātu interesi no Igaunijas un Lietuvas vadošajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem, kas ir vēl viens signāls par labu tirgus izaugsmes potenciālam.

"Possessor" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs norāda, ka, pateicoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, šī vieta Rīgas kartē ir ieguvusi īpašu nozīmi. Tāpēc svarīgi, lai arī apkārtējās ēkas tiktu sakārtotas un iekļautos rajona kopējā attīstībā.

Nekustamā īpašuma attīstības biznesā Broks startē kopā ar vienu no nekustamā īpašuma nozares ekspertiem Edgaru Ivanovu, kuram ir ilggadēja pieredze ne tikai nekustamo īpašumu investīciju pārvaldības jomā, bet arī nekustamo īpašumu attīstības jomā, kā arī nekustamā īpašuma finansēšanas jomā, tostarp pūļa finansēšanas platformas darbības attīstībā Latvijā.

"Igaunija un Lietuva šobrīd mūs būtiski apsteidz nekustamā īpašuma attīstības rādītājos, neskatoties uz to, ka ekonomika Latvijā uzrāda labu potenciālu. Sagaidu, ka tuvāko gadu laikā, pretēji skeptiķu prognozēm, Latvijā notiks strauja nekustamā īpašuma nozares attīstība, kas pamatota, gan ar augstu iedzīvotāju pirktspēju, gan aktīvu privātpersonu komercbanku un finanšu institūcijas Altum finansēšanas politiku dzīvokļu segmentā", prognozē Ivanovs.

"Twino" grupas dibinātājs atklāj, ka nekustamo īpašumu iegāde un attīstība būs tikai viens no virzieniem, kurā viņš tuvākajā laikā plāno startēt kopā ar sadarbības partneri Ivanovu.

Source

DELFI Bizness

Tags

Nekustamais īpašums Altum Būvniecība Būvniecības izmaksas Eiropas Savienība Latvijas Nacionālā bibliotēka
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form