'UPB' grupas konsolidētais apgrozījums pērn – 150 miljoni eiro, lielākais objekts Latvijā – 'Ikea'
Foto: LETA

Būvkompānija AS "UPB" pagājušajā gadā strādājusi ar konsolidēto apgrozījumu 149,632 miljonu eiro apmērā, kas bija par 1,5% jeb 2,173 miljoniem eiro vairāk nekā 2016. gadā, ziņo "Lursoft" Klientu portfelis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

AS "UPB" grupas pārskata gada peļņa 2017. gadā bija 5,537 miljoni eiro, kas bija par 24% mazāk nekā gadu iepriekš.

AS "UPB" grupā ietilpst stikla, metāla un betona konstrukciju ražotnes, koģenerācijas moduļu ražotne, mašīnbūves ražotne, 11 transportbetona ražotnes visā Latvijas teritorijā, kā arī 2018. gada martā dibināts IT risinājumu uzņēmums.

"Novērtējot gadā paveikto, grupas darbībā iezīmējas divas galvenās tendences – jaunu produktu radīšana un pievēršanās lieliem un sarežģītiem projektiem," sacīts uzņēmuma gada pārskatā.

AS "UPB" konsolidētajā pārskatā norāda, ka jauno produktu pamatā ir augstāks to apstrādes līmenis rūpnīcā, kā arī dažādu veidu konstrukciju apvienošana vienā produktā, piemēram, dzelzsbetona sienas elementi ar iestrādātiem alumīnija profila logiem un jau gatavu ķieģeļu apdari.

2017. gadā ievērojamākais AS "UPB" projekts bija 28 stāvus un 115 metrus augsta biroju ēka "Stockholm New" Zviedrijā. Ēkai ir neregulāras metāla un dzelzsbetona konstrukcijas, kuras projektēja grupas inženieri. Gada beigās uzņēmums noslēdza apjomīgāko līgumu eksporta tirgos par studentu pilsētas rajona būvniecību vairāk nekā 20 miljonu eiro vērtībā.

Savukārt Latvijā lielākais objekts 2017. gadā bija Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču tirgotāja "Ikea" tirdzniecības centra būvniecība, ko plānots nodot ekspluatācijā 2018. gada augustā, un Liepājas Olimpiskā centra manēžas izbūve.

Koncerna vadošā uzņēmuma AS "UPB" uzņēmuma neto apgrozījums 2017. gadā bija 126,503 miljoni eiro, un tā pārskata gada peļņa pēc nodokļiem bija 6,003 miljoni eiro.

AS "UPB" reģistrēta 1991. gadā, uzņēmums un tā meitas kompānijas kopā veido industriālu holdingu.

2016. gadā AS "UPB" holdinga konsolidētais apgrozījums sasniedza 147,459 miljonus eiro, un holdinga pārskata gada peļņa bija 7,285 miljoni eiro. Savukārt koncerna mātes sabiedrības AS "UPB" apgrozījums 2016. gadā bija 115,333 miljoni eiro, un tā peļņa pēc nodokļiem bija 6,089 miljoni eiro.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Būvniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form