Uzņēmumi turpina palielināt darbinieku atalgojumu, atklāj pētījums
Foto: Shutterstock

83% darbinieku, kas veic to pašu darbu un kam nav mainījies amats, gada laikā ir saņēmuši lielāku atalgojumu, liecina personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas "Fontes" veiktais darbinieku atalgojuma pētījums.

Salīdzinājumā ar pērno gadu šādu darbinieku skaits ir palielinājies par 6%, taču gada atalgojums šiem darbiniekiem šogad ir palielinājies par vidēji 9%.

Kā norāda uzņēmuma pētījuma grupas vadītāja un valdes locekle Anta Praņēviča, atalgojuma izaugsme ir novērojama jau pēdējos deviņus gadus. Tāpat pētījums atklāj to, ka mēneša pamatalga šogad tika palielināta 74% darba ņēmēju Latvijā, kas ir par 3% vairāk nekā pērn.

"Šogad ir palielinājies arī to uzņēmumu skaits, kuri ir gatavi maksāt augstāku atalgojumu nekā viņu konkurenti, tāpēc vietā būs teiciens: pirms septiņreiz cel algu, vienreiz nomēri. Aicinām uzņēmumus uz atalgojumu skatīties sabalansēti. Vispirms izanalizējot esošo atalgojumu uzņēmumā, ir vieglāk saprast, kuram darbiniekam tiešām vajag celt atalgojumu un kuram atalgojums jau ir adekvāts," skaidro Praņēviča.

Vairāk nekā puse uzņēmumu (54%) pērn palielināja darbinieku skaitu, savukārt 17% tas ir palicis nemainīgs. Šogad uzņēmumi ir piesardzīgāki – tikai 44% uzņēmumu plāno šī gada beigās palielināt darbinieku skaitu un tikpat daudz uzņēmumu plāno saglabāt to tādā pašā skaitā kā pērn. Arī savos nākamā gada plānos uzņēmumi ir piesardzīgi – nākamgad jau vairāk nekā puse (62%) uzņēmumu neplāno palielināt darbinieku skaitu.

"Ekonomikas izaugsmes tempi ir nedaudz palēninājušies, un darbaspēka trūkums vairs netiek norādīts kā nozīmīgākais izaicinājums. Joprojām gan ir aktuāls jautājums, kā piesaistīt un noturēt talantīgus darbiniekus un speciālistus. Atalgojuma pētījuma dati atklāj, ka pēdējo 12 mēnešu laikā būtiski ir palielinājies to uzņēmumu skaits, kuri ieviesuši jaunas tehnoloģijas procesu uzlabošanai," stāsta Praņēviča.

Pēdējā gada laikā ir ievērojami palielinājies arī to uzņēmumu skaits, kuri piedāvā apmaksātas prakses.

Uzņēmumu piedāvātajā labumu grozā darba ņēmējiem ir arī nomaksāts rēķins par mobilo telefonu, veselības apdrošināšana, darbinieku izklaides pasākumi, kā arī finansētas apmācības vai kursi, norāda Praņēviča.

Source

DELFI Bizness
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form