Vaivars 'Daugavas' veikalus pārdevis Lietuvas uzņēmējam
Foto: DELFI

Piena un maizes produktu ražotāja SIA "DK Daugava" ("Daugava") veikalu tīkls "Daugavas delikateses" daļēji pārdots Lietuvas uzņēmējam, kas nodarbojas ar gaļas un gaļas produkcijas tirdzniecību, atzina "Daugava" īpašnieks Aigars Vaivars.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju kopš 25.septembra "Daugavas delikateses" 80% īpašnieks ir SIA "Kalida", pārējie 20% joprojām pieder Vaivaram. "Kalida" 100% daļu īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Viļus Kaikars.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju kopš 25.septembra "Daugavas delikateses" 80% īpašnieks ir SIA "Kalida", pārējie 20% joprojām pieder Vaivaram. "Kalida" 100% daļu īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Viļus Kaikars.

"Veikalus pārdevu, jo esmu nolēmis pārtraukt nodarboties ar tirdzniecību. Tas ir pārāk smags un sarežģīts bizness. Turpmāk pievērsīšos tikai piena un maizes produktu ražošanai," sacīja Vaivars.

Viņš arī norādīja, ka "Daugavas delikatese" veikalos arī turpmāk tiks tirgota "Daugavas" piena un maizes produkcija, savukārt par gaļas produkcijas sortimentu pilnībā atbildēšot jaunais īpašnieks.

Tāpat Vaivars atturējās nosaukt darījuma summu, tomēr atzina, ka "tie nav nekādi miljoni".

Vienlaikus Vaivars norādīja, ka joprojām meklē investorus Krievijā, kas būtu ieinteresēti daļēji nopirkt arī "Daugavu".

"Galvenā doma - ienākt lielajos Krievijas tirdzniecības tīklos ar augstvērtīgu produkciju. Piedāvājumu ir daudz, tomēr uzņēmuma daļas pārdošu tikai tiem, kuri būs gatavi ne tikai ražot, bet personīgi būt līdzīpašnieki un uzmanīt, lai tiktu saglabāta līdzšinējā zīmola produktu kvalitāte," sacīja Vaivars.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju "Kalida" reģistrēta 2006.gadā ar 2000 latu pamatkapitālu. Uzņēmuma darbības profils ir gaļas un gaļas produktu tirdzniecība. "Kalida" apgrozījums pērn bija 81 960 latu salīdzinājumā ar 181 602 latu apgrozījumu 2010.gadā. Savukārt uzņēmuma zaudējumi pagājušajā gadā bija 29 640 latu salīdzinājumā ar 49 310 latu zaudējumiem 2010.gadā.

Kā ziņots, Vaivars "Daugavas delikateses" nodibināja 2011.gada novembrī, nolūkā ražot gaļas produkciju. Uzņēmums sadarbībā ar SIA "Ozolmežu delikateses" ražoja vairāk nekā desmit dažādus gaļas produktus ar nosaukumu "Daugavas delikateses", kuri tika tirgoti "Daugavas" veikalos. Tomēr šā gada maijā gaļas produkcijas tirdzniecība veikalos tika pārtraukta, to skaidrojot ar negodprātīgu sadarbības partnera attieksmi.

Jau iepriekš jūlijā "Daugava" vadītājs atklāja, ka ieinteresēts sameklēt līdzīpašnieku Krievijā, savukārt 2.augustā viņš nāca klajā ar paziņojumu, ka 50% uzņēmuma kapitāldaļu pārdoti uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova vadītajai kompānijai "AB Holdings". Tomēr pēc pāris nedēļām Vaivars norādīja, ka uzņēmums tomēr neapvienosies ar "AB Holdings", jo potenciālie investori vēlējušies mainīt darījuma noteikumus.

Kā ziņots, 2011.gada 22.novembrī Zemgales apgabaltiesa izbeidza tiesvedību civillietā, kurā AS "Swedbank" vērsās pret SIA "Daudznozaru kompānija "Daugava"", prasot piedzīt parādu 1 265 000 latu apmērā. Līdz ar to pēc deviņus mēnešus ilga konflikta tika panākts oficiāls mierizlīgums.

Saspīlējums starp "Daugavu" un "Swedbank" izveidojās 2011.gada 14.janvārī, kad banka pieprasīja "Daugavai" atmaksāt aizdevuma līdzekļus 1,17 miljonu latu apjomā, uzlika vairākus apgrūtinājumus "Daugavas" un "Piena un maizes nama "Daugava"" aktīviem, kā arī apķīlāja saistīto personu naudas līdzekļus un mantu. Savukārt kompānijas pārstāvji norādīja, ka "Swedbank" demonstrē finanšu terorismu un neierobežotu varu, pieprasot atmaksāt aizdevuma līdzekļus, neraugoties uz pildītajām saistībām.

"Daugava" 19.janvārī saņēma "Swedbank" izsūtīto paziņojumu par komercķīlas tiesību izlietošanu, kurā teikts, ka bankai ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu par brīvu cenu bez tiesas starpniecības un izsoles rīkošanas, ja 30 dienu laikā pēc paziņojuma iesniegšanas Komercķīlu reģistra turētājam nav izpildītas ar komercķīlu nodrošinātās saistības jeb atmaksāta visa kredīta summa. Uzņēmuma vēlme bijusi panākt, lai šis lēmums tiktu pārskatīts un tiktu saglabāts apmēram 20 miljonu eiro (14 miljoni latu) vērtais bizness.

"Daugavai" patlaban ir 39 tirdzniecības vietas, kompānija ražo aptuveni 70 dabīgu piena produktu veidu, aptuveni 90 maizes un konditorejas izstrādājumu veidu.

Source

LETA

Tags

DK Daugava Krievija Lietuva Swedbank Zemgale
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form