Valdība atbalsta vienošanos palielināt 'airBaltic' pamatkapitālu par 100 miljoniem latu
Foto: AFI

Ministrs kabinets pirmdien ārkārtas sēdē pēc aptuveni stundu ilgām debatēm atbalstīja "airBaltic" akcionāru – valsts un SIA "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS) – vienošanos par lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšanu nedaudz vairāk kā 100 miljonu latu apmērā, žurnālistiem pēc sēdes paziņoja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Augulis sacīja, ka viņš arī ir pilnvarots no valsts puses parakstīt šo vienošanos, un parakstīšana plānota pirmdien līdz pulksten 15.

Savukārt par vienošanas detaļām valdības pārstāvji plāno informēt sabiedrību pēc parakstīšanas.

Valdība jau pagājušajā nedēļā konceptuāli atbalstīja vienošanās projektu par lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšanu, bet nedēļas laikā vienošanās projekts sarunās ar privāto akcionāru un lielākajiem kreditoriem ir precizēts, tāpēc bija nepieciešams jauns lēmums.

Jau ziņots, ka akcionāri piektdien vēlu vakarā saskaņoja vienošanos par aviokompānijas turpmāko darbību, finansēšanu un pārvaldīšanu. Otrdien par vienošanās paredzētajās izmaiņām lems lidsabiedrības akcionāru sapulce.

Iepriekš akcionāri sapulcē ceturtdien vēl nevarēja lemt ne par pamatkapitāla palielināšanu, ne par vadības nomaiņu un citiem, jo nebija parakstīta vienošanās. Akcionāru sapulcei izsludināts pārtraukums līdz otrdienai, 4.oktobrim, kad akcionāri sanāks, "lai pabeigtu pamatkapitāla palielināšanu pēc tam, kad akcionāri pilnībā būs vienojušies par tehniskajām detaļām", iepriekš sacīja "airBaltic" pārstāvis Jānis Vanags.  

Valdības piedāvātais vienošanās projekts paredzēja  no valsts puses ieguldīt aviokompānijā 57,6 miljonus latu, bet no privātā akcionāra BAS puses - 50 miljonus latu. tāpat valdība pieprasīja lauzt valstij neizdevīgo akcionāru līgumu un mainīt uzņēmuma statusus, nosakot, ka valdē darbojas trīs cilvēki, nevis viens kā tas ir pašlaik. Tāpat valsts pieprasīja nomainīt pašreizējo uzņēmuma prezidentu Bertoltu Fliku.

Valdība jau augusta beigās nolēma glābt finansiālajās grūtības nonākušo aviokompāniju - vai nu pilnībā pārņemot kompāniju valsts rokās, vai ieguldot vairākus miljonus latu pamatkapitālā -, taču izvirzot vairākus nosacījumus: ir jānomaina līdzšinējais kompānijas menedžments, proti, Bertolts Fliks prezidenta amatā, jāsaglabā Rīga kā sava bāzes lidosta, jālauž vecais akcionāru līgums un citi.

Aptuveni mēnesi valdība ar BAS nespēja vienoties par nosacījumiem, kas BAS jāizpilda, lai valsts ieguldītu naudu kompānijas pamatkapitālā. Citastarpā valdība pieprasīja BAS atklāt patiesos labuma guvējus. Privātais akcionārs tad paziņoja, ka 50% BAS daļu pieder aviokompānijas prezidentam Flikam, bet atlikušo 50% īpašnieces Bahamu salās reģistrētās firmas "Taurus Asset Management" patiesā labuma guvējs esot Krievijas finansists Andrejs Rudeško.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.