Ventspils brīvosta iekļauta pasaules perspektīvāko brīvo ekonomisko zonu desmitniekā
Foto: F64

Ventspils brīvosta iekļauta pasaules perspektīvāko brīvo ekonomisko zonu desmitniekā, liecina "Financial Times" grupas daļa "FDI Intelligence" pētījums "Brīvās ekonomiskās zonas 2020". Pētījumā ar atzinību atzīmēta arī Liepājas speciālā ekonomiskā zona (SEZ).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ventspils brīvosta saņēmusi otru labāko vērtējumu Eiropas reģionā, nosaukta par labāko vietu lielo nomnieku biznesa attīstībai Eiropā, saņēmusi atzinību par specializāciju IT jomā, kā arī speciālbalvu par viedu attīstības stratēģiju īstenošanu. Savukārt Liepājas SEZ saņēmusi atzinību paplašināšanās un jauno investīciju jomā.

Par perspektīvāko brīvo ekonomisko zonu pasaulē 2020. gadā atzīts Dubaijas biržas preču centrs (DMCC) Apvienotajos Arābu Emirātos. No Eiropas reģiona labāko desmitniekā iekļautas divas zonas – Lodzas ekonomiskā zona Polijā un Ventspils brīvosta. Sekojoši Lodzas ekonomiskā zona ieguvusi augstāko vērtējumu Eiropas reģionā, bet Ventspils brīvosta – otro vietu Eiropā.

Ventspils brīvosta nosaukta par labāko vietu tieši lielo nomnieku biznesa attīstībai Eiropā, atzīmējot brīvostas ieguldījumu infrastruktūras attīstībā. Īpašā atzinība Ventspilij piešķirta par pievēršanos IT jomas attīstībai, bet speciālbalva par viedu risinājumu ieviešanu attīstības stratēģiju izstrādē. Tiesneši īpaši atzīmējuši Ventspils brīvostas iesaistīšanos jaunu loģistikas koridoru izpētē.

"FDI Intelligence" pētījumu par speciālajām ekonomiskajām zonām pasaulē veic katru gadu ar mērķi identificēt perspektīvākās teritorijas investīcijām gan kopumā pasaulē, gan katrā reģionā atsevišķi. Šogad tajā piedalījās 61 speciālā ekonomiskās zona no visas pasaules. Katru pieteikumu izvērtē tiesnešu komisija, izvirzot vispārējos uzvarētājus, nosakot uzvarētājus atsevišķās kategorijās un piešķirot īpašās balvas.

Ar pētījuma rezultātiem kopumā iespējams iepazīties šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Liepāja Liepājas osta Ventspils Ventspils Brīvosta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form