Foto: DELFI
Vērtējot likumprojektu par grozījumiem saistībā ar mikrouzņēmuma nodokļa piemērošanu, Saeimas deputāti vēlas risināt arī šo uzņēmumu darbinieku sociālā nodrošinājuma problēmu.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V) pastāstīja, ka pēc otrdien notikušās dažādu frakciju deputātu tikšanās ir skaidrs virziens, kurā jāstrādā saistībā ar parlamentam nodoto likumprojektu, kas paredz piemērot mikrouzņēmuma nodokļa likmi 9% apmērā uzņēmuma pirmajos trīs darbības gados.

Šo likumprojektu varētu konceptuāli atbalstīt, tomēr būtiski pilnveidot ar priekšlikumiem uz otro lasījumu, iesaistot Ekonomikas ministriju (EM), Finanšu ministriju, Labklājības ministriju, iespējams, arī Latvijas Pašvaldību savienību, pieļauj Šadurskis.

Jautājumi, ko plānots risināt šajā likumprojektā, ir mikrouzņēmuma nodokļa likmes saglabāšana, šo uzņēmumu darbinieku sociālais nodrošinājums, proti, kādā veidā panākt viņu sociālo apdrošināšanu vismaz minimālā līmenī. Tāpat ir jautājums par klasifikāciju pēc nozarēm, klāstīja Šadurskis.

Budžeta komisija izmaiņas likumā par mikrouzņēmumu nodokli pirms pirmā lasījuma skatīs šodien plkst.10.

EM jau iepriekš skaidroja: "Saglabājot likmi 9% apmērā visiem šī nodokļa maksātājiem to pirmajos trīs darbības gados, tiktu nodrošināts draudzīgs nodokļu maksāšanas režīms uzņēmējdarbības sācējiem, īpaši ņemot vērā to, ka no 2016.gada 1.janvāra tiek likvidēts fiksētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas radītu nepieciešamos priekšnosacījumus jauno uzņēmēju attīstībai."

Savukārt mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuru gada apgrozījums pārsniedz 7000 eiro, sākot ar saimnieciskās darbības ceturto taksācijas gadu, likumprojektā paredzēts noteikt mikrouzņēmumu nodokļa likmi 12% apmērā.

Jau ziņots, ka 2015.gadā nodokļa likme mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuru apgrozījums pārsniedz 7000 eiro, noteikta 11% apmērā līdzšinējo 9% vietā.

Saeima jau 2013.gada novembrī grozīja mikrouzņēmumu nodokļa likumu, paredzot pakāpeniski palielināt mikrouzņēmumu nodokli, sākot no 2015.gada, kamēr 2017.gadā tas sasniegs 15%. Likums paredz, ka mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 eiro ir 9%, bet mikrouzņēmuma apgrozījumam no 7000,01 eiro līdz 100 000 eiro 2015.gadā - 11%, 2016.gadā - 13% un no 2017.gada - 15%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!