VID interaktīvā formā publisko statistiku par Latvijas biznesa nozarēm
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnē jau ilgstoši ir pieejams plašs datu klāsts par ekonomisko situāciju dažādās tautsaimniecības nozarēs un šo nozaru nodokļu maksātāju nodokļu samaksas disciplīnu.

Līdz šim dati bija pieejami dažādās statiskās tabulās, bet šobrīd dienests ir nodrošinājis arī datu pieejamību interaktīvā veidā.

VID tīmekļvietnē interaktīvā veidā ir pieejami ikvienu Latvijas tautsaimniecības nozari raksturojoši rādītāji, kas ļauj uzņēmējiem, pētniekiem, studentiem un citiem interesentiem viegli pārskatīt, salīdzināt un analizēt ikvienas uzņēmējdarbības nozares rādītājus un to izmaiņas, salīdzināt sava uzņēmuma attīstību ar pārējiem nozarē strādājošajiem, kā arī ar izmaiņām attiecīgajā nozarē valstī kopumā, portālu "Delfi" informēja dienestā.

Šobrīd ir pieejami galvenie nozari raksturojošie rādītāji gan valstī kopumā, gan par katru nozari atsevišķi (sadalījumā pēc pamatdarbības veida), sākot no 2016. gada, piemēram, jebkuras nozares nodokļu maksātāju skaits, veiktie nodokļu maksājumi, nodokļu parādi, vidējais darba devēju un nodarbināto skaits, nodarbinātajiem aprēķinātie darba ienākumi u.c.

Plašais datu klāsts pieejams VID tīmekļvietnes sadaļā "Statistika/Nozaru statistika/ Nozaru vizualizācija".

Nozari pārstāvošie nodokļu maksātāji tiek noteikti pēc aktīviem nodokļu maksātājiem norādītā pamatdarbības veida analizējamam gadam sekojošā gada 1. janvārī.

Tags

VID

Comment Form