Foto: Publicitātes attēli

Viesnīcas "Jelgava" noslogojums patlaban ir ap 14%, taču ceram, ka ar pavasari un siltāku laiku vietējie iedzīvotāji arvien vairāk izmantos viesnīcas pakalpojumus, portālam "Delfi" stāsta viesnīcas vadītāja Jeļena Naumova-Martišūne.

2020. gads viesnīcai ir bijis īpaši grūts, un viņa kā piemēru minēt maiju, kad ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, saruka par 80,74%.

"Atskatoties uz situāciju 2020. gada pavasarī, kad pēc Covid-19 izplatīšanās sākuma, viesu skaits strauji sāka samazināties, līdz kļuva jau tik zems, ka nācās 2020. gada 20. martā pieņemt lēmumu par viesnīcas slēgšanu, lai neradītu uzņēmumam vēl lielākus zaudējumus," viņa stāsta. Viesnīca sāka savu darbību atsāka 2020. gada 1. jūnijā.

Naumova-Martišūne atzinīgi vērtē par izveidoto valsts atbalsta programmu, kas ļāvusi saņemt atbalstu 30% apmērā no 2019. gadā veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un papildus vēl atbalstu atbilstoši viesnīcas telpu kopējais platībai telpām (4 eiro/m²) – operacionālo izmaksu segšanai.

"2020. gada nogalē un 2021. gada sākumā uzņēmām viesnīcā ārvalstu viesus, kuri pie mums bija atbraukuši komandējumos un dzīvoja ilgtermiņā, arī vietējie tūristi labprāt mūs apciemoja. Noslogojums patreiz ir ap 14% – ceram, ka ar pavasari un siltāku laiku vietējie iedzīvotāji arvien vairāk izmantos viesnīcas pakalpojumus. Mēs esam apņēmības pilni saglabāt iespējami daudz darba vietu, un turpināt darbu, veikt uzlabojumus. Mēs ticam, ka dzīve agri vai vēlu atgriezīsies ierastajā gultnē un varēsim uzņemt savus viesus jaunajā atpūtas zonā," saka Naumova-Martišūne.

Viesnīcas telpās plānots izveidot jaunu SPA. Šobrīd projektu izstrādā arhitektu un dizaineru komanda, un plānots, ka SPA tiks atvērts apmeklētājiem 2023. gadā. Pagaidām plānoto investīciju apmērs nav zināms, jo daudz kas būs atkarīgs no dizaina kad būs pabeigts dizains un plānošana, viņa skaidro.

SPA paredzētas dažādas saunas, tajā skaitā, veselību veicinoša sāls sauna, tāpat būs gaismas un audio terapijas zonas, aromātiska duša, baseins ar masāžas staciju un kaskādi.

Viesnīca pieder uzņēmumam SIA "Kulk", kas 2017. gadā iegādājās vairākus zemesgabalus līdzšinējā Jelgavas tirgus teritorijā ar mērķi uzbūvēt šajā vietā kompleksu atpūtai pie ūdens, tai skaitā, arī SPA viesnīcas vajadzībām. Tomēr šīs teritorijas attīstības plānus nācās iesaldēt saistībā ar nestabilo situāciju tūrisma un viesmīlības nozarē un ekonomikā kopumā, tā vietā SPA tiks izbūvēts viesnīcas ēkā.

"Tika plānots tirgus vietā izbūvēt atpūtas bāzi, kas pieejama visiem iedzīvotājiem. Šādas atpūtas vietas ir iecienītas Vācijā – tā ir pirts zem skaidrām debesīm, baseini, pludmales krēsli, uz kuriem var sauļoties, mūsu gadījumā tika plānota iespēja pavizināties ar laivu un citu ūdenstransportu pa upi. Bijām iecerējuši pārvērst šo teritoriju par ērtu un pievilcīgu atpūtas vietu jelgavniekiem un pilsētas viesiem," stāsta SIA "Kulk" valdes priekšsēdētāja Eva Melbārde.

Tomēr šīs teritorijas attīstības plāni Covid-19 situācijas dēļ tika iesaldēti uz nenoteiktu laiku, iespējams, ka pat uz desmit gadiem. Resursi, kas sākotnēji bija paredzēti šā projekta attīstībai, tiek novirzīti citu mērķu sasniegšanai, tai skaitā labdarībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!