'Virši' audzē staciju tīklu, gatavo elektrības tirdzniecības piedāvājumu mājsaimniecībām
Foto: Publicitātes foto

Pašmāju degvielas un alternatīvo enerģijas avotu tirgotājs "Virši" (AS "Virši-A" un ar to saistītie grupas uzņēmumi) šā gada pirmajos 6 mēnešos sasniedz 155 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 59,8% jeb 57,9 milj. eiro vairāk, salīdzinot ar 2021. gada pirmā pusgada rezultātiem. Uzņēmuma neto peļņa sasniedza 5,6 milj. eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Virši" EBITDA rādītājs sasniedza 6,6 milj. eiro, kas ir 47,6% pieaugums salīdzinājumā ar 2021. gada 6 mēnešu rezultātiem.

Uzņēmuma kopējie ieguldījumi 2022. gada pirmajā pusgadā ir pieauguši par 117.2% jeb vairāk kā 4.8 milj. eiro salīdzinājumā ar 2021. gada salīdzināmo periodu un sasniedza aptuveni 9 milj. eiro.

Būtiska daļa no ieguldījumiem virzīti uz tālāku uzņēmuma degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkla paplašināšanu un modernizēšanu. 2022. gada pirmajos 6 mēnešos tīkls paplašinājies vēl par 3 uzpildes stacijām, kas atrodas Rīgā - Ulmaņa gatvē, Torņkalnā un Satekles ielā. Uzņēmums turpināja veikt ieguldījumus un veicināt saspiestās dabasgāzes (CNG) pieejamību tirgū, kā arī stratēģiskās attīstības ietvaros uzņēmums būtisku lomu paredz elektroenerģijai un ar to saistītajiem produktiem. Uzņēmums ir sācis sadarbību ar vairāk nekā 30 Latvijas elektroenerģijas ražotājiem, kuru enerģijas avoti ir ūdens, saule, biomasa, biogāze, un veic uzņēmuma efektivitāti un rentabilitāti uzlabojošas darbības elektroenerģijas vairumtirgū. Tāpat tiek izstrādāts elektrības tirdzniecības piedāvājums mājsaimniecībām, kuru uzņēmums plāno ieviest tirgū 2023. gada 1. pusgada laikā.

""Virši" uzņēmuma procesus 2022. gada pirmajā pusē neizbēgami ietekmēja Krievijas izraisītais karš Ukrainā, tā iespaids uz enerģētikas sektoru un vispārējā ar to saistītā neskaidrība turpina diktēt noteikumus uzņēmuma ikdienas operacionālajos procesos. Esam izvērtējuši esošos klientus, piegādātājus un biznesa procesus, un, neskatoties uz izaicinājumiem, uzņēmuma darbības rezultāti ir stabili, lai gan joprojām saglabājas neskaidrība par turpmākām kaimiņvalsts darbībām un enerģētikas tirgus stratēģiju reģionā, kā arī citu karadarbības seku ietekmi nākotnē," raksturo "Virši" valdes locekle Vita Čirjevska.

Latvijas ekonomikā turpinās saspringta situācija darbaspēka tirgū, kur vakanču piedāvājums mazumtirdzniecības nozarē būtiski pārsniedz pieprasījumu. Tāpēc uzņēmums 2022. gada pirmajā pusē kā prioritāti izvirzījis personāla labbūtības stiprināšanu, pilnveidojot "Virši" kā darba devēja piedāvājumu darbaspēka piesaistei un noturēšanai ilgtermiņā.

"Neskatoties uz šogad vērojamo ekonomikas un enerģētikas tirgus attīstības nenoteiktību, uzņēmumam 2022. gada pirmais pusgads ir bijis veiksmīgs. Esam spējuši operatīvi pielāgoties jaunajai ģeopolitiskajai realitātei un turpinājuši mērķtiecīgi īstenot savu stratēģisko attīstības plānu gan paplašinot Viršu degvielas uzpildes staciju tīklu, gan turpinot stiprināt savas pozīcijas enerģētikas tirgū, gan attīstot valsts transporta nozares ilgtspējas nodrošināšanai nepieciešamus projektus," skaidro "Virši" valdes priekšsēdētājs Jānis Vība.

2022. gada pirmajos piecos mēnešos degvielas mazumtirdzniecības apjomi Latvijā pieauga par 2,2% pārdoto degvielas tonnu izteiksmē, savukārt "Virši" darbības apjomi pieauga par 8,9%. Apgrozījums veikalos ir pieaudzis par 22,1% jeb 3,3 milj. eiro. Uzņēmuma neto rentabilitāte augusi līdz 3,6% (2021. gadā: 2,7%).

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.