Visvairāk balvu gada alus nominācijās saņem 'Valmiermuižas alus' un 'Cēsu alus'
Foto: LETA

Piektdien Mežotnes pilī notiekošajā labāko alus darītāju godināšanā, pasniedzot "Latvijas Alus gada balvu 2014", vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk balvu saņēma SIA "Valmiermuižas alus", bet lielo alus darītavu grupā - AS "Cēsu alus", informēja pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katrs uzņēmums balvas saņēmis trīs nominācijās.

Kā norāda vērtēšanas komisijas pārstāvji, "Valmiermuižas alus" panākumi ir likumsakarīgi - kā mazā alus darītava ierobežotu resursu apstākļos tā aktīvi nodarbojusies ar Latvijas mazo alus darītavu produkcijas popularizēšanu un nozares popularizēšanu kopumā.

Savukārt "Cēsu alus" pērn kļuvusi par Latvijas lielāko alus darītavu un veikusi plašas aktivitātes korporatīvi sociālās atbildības jomā.

Nominācijā "Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā" lielo alus darītavu grupā balvu ieguva AS "Aldaris", bet vidējo un mazo alus darītavu grupā - "Valmiermuižas alus", vērtējot alus tirdzniecības apjomu kāpumu viesnīcu, restorānu un sabiedriskās ēdināšanas nozarē atsevišķās alus kategorijās.

Nominācijā "Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā" balvu ieguva "Valmiermuižas alus", vērtējot procentuālo alus tirdzniecības kopējo izaugsmi 2014.gadā, salīdzinot ar rezultātiem iepriekšējā gadā.

Nominācijā "Lielākais kāpums alus eksporta tirgū" balvu saņēma "Cēsu alus" par aktīvu jaunu eksporta tirgu apguvi, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā - "Valmiermuižas alus" par aktīvu darbību kaimiņvalsts eksporta tirgū - Igaunijā.

Nominācijā "Ieguldījums veselīgas dzīvesvides veidošanā" balvu saņēma SIA "Lido" par zema alkohola satura (līdz 4,5%) alus ražošanu un popularizēšanu, tādējādi rosinot arī citus ražotājus koncentrēties uz alus ar zemāka alkohola saturu ražošanu.

Savukārt "Videi draudzīgākā ražošanas uzņēmuma" titulu ieguva "Cēsu alus", kas veicis nozīmīgas aktivitātes energoefektivitātes uzlabošanā, ieviesis vairākus tā dēvētās tīrās ražošanas pasākumus, kā arī energoresursu un tehniskās pārraudzības informācijas sistēmu.

Nominācijā "Gada alus reklāmas tēls" visaugstāko novērtējumu guva "Aldaris", bet veicināšanas balvu, kas rosinās uz turpmāku aktīvu darbību, saņēma SIA "Alus nams".

Nominācijā "Gada alus iepakojums" balvu saņēma SIA "Bauskas alus" - par dāvanu iepakojumu kārbu.

Nominācijā "Oriģinālākais alus kauss-glāze" kā labākais gada veikums tika novērtēts komplekts "Cēsu alus" -"Alus Tavai pilsētai", kur 0,5 litru četras stikla glāzes veltītas vienam Latvijas novadam.

Nominācijā "Gada jaunums" pārliecinoši uzvarēja kooperatīvs "Latraps" ar pērn atklāto iesala ražotni Staļģenē, kas ir nozīmīga investīcija nozares attīstībā, jo aldarus nodrošina ar vietējo iesalu, tādējādi arī radot jaunas darbavietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nominācijā "Gada izaugsmes balva - gada veiksminieks" par labāko tika atzīta ''Tērvetes alus darītava'' par ieguldījumu ražošanas attīstībā un modernizācijā.

Savukārt balva "Par mūža ieguldījumu alus nozarē" tika piešķirta ilggadējai "Cēsu alus" un "Aldaris" alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško, kura ar alus nozari saistīta vairāk nekā pusgadsimtu. Viņa sniegusi lielu ieguldījumu alus ražošanas tehnoloģiju izkopšanā un kvalitātes nodrošināšanā, kā arī bijusi iniciatore iesala ražošanas sākšanai Latvijā.

Kā atzina žūrijas komisija, aizvadītais gads nozarei bijis īpaši nozīmīgs ar rekordlielu jauno alus darītavu skaitu - patlaban valstī strādā pavisam 29 alus darītavas, kas ir par septiņām vairāk nekā pērn un ir apliecinājums nozares potenciālam.

Pērn darbību sākušas septiņas jaunas mazās alus darītavas - "Tālavas alus", "Eridan alus", "Līgatnes alus", "Miķeļa alus", "Bursh alus", "Madonas alus darītava", "Baudalus", "Peter Brewhouse Beer". Vairāku jauno mazo alus darītavu ienākšana tirgū ir apliecinājums tam, ka Latvijā palielinās ekskluzīvo alus šķirņu ražošana un patēriņš, kas ir laba zīme alus patēriņa kultūras maiņai.

Kā ziņots, lai izvērtētu 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, tika izveidota starpresoru žūrijas komisija, kurā ir Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja "Live Riga", Latvijas Alus darītāju savienības, kustības "Par labu alu" un biedrības "Alus brālība" pārstāvji.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība "Alus brālība", lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu. Šo gadu laikā pasākums ir kļuvis par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem.

"Latvijas Alus gada balva" pasniegta jau ceturto gadu pēc kārtas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.