Vitenbergs: jārada droši apstākļi tirdzniecības vietās, lai atsāktos visu preču tirdzniecība klātienē
Foto: LETA

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs šodien ticies ar tirdzniecības nozares asociācijām un lielākajiem tirgotājiem Latvijā, lai pārrunātu pašreizējo situāciju tirdzniecībā, esošo Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviesto pasākumu efektivitāti un ietekmi uz nozares darbību, informē Ekonomikas ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārrunāti arī priekšlikumi drošas tirdzniecības nodrošināšanai pēc 25.janvāra, līdz kuram šobrīd ir noteikti valdības stingrie ierobežojumi.

"Diemžēl epidemioloģiskā situācija Latvijā šobrīd neuzrāda pozitīvas tendences, kas ļautu atgriezt "vecos laikus" tirdzniecības organizēšanā un ikviena cilvēka ikdienā. Covid-19 vīrusa izplatība joprojām vērojama augsta, līdz ar to šobrīd ir vitāli svarīgi nodrošināt drošus apstākļus tirdzniecības vietās gan darbiniekiem, gan pircējiem. Šobrīd ieviestie drošības pasākumi mazinājuši cilvēku pulcēšanos veikalos un veicinājuši, ka cilvēki tirdzniecības vietās pavada īsāku laiku," norāda Vitenbergs.

"Vienlaikus mums ir svarīgi rast risinājumu drošas tirdzniecības nodrošināšanai nākotnē, kad, uzlabojoties epidemioloģiskai situācijai Latvijā, tirdzniecības vietām būs iespēja atsākt pilnvērtīgu darbību. Aicinu nozares komersantus ciešā sadarbībā rast efektīvāko risinājumu – kompromisu, kas gan nodrošinās īpaši drošus apstākļus tirdzniecības vietās, vienlaikus neradot ievērojamu slogu uzņēmējiem," turpina ministrs.

Kā informē Ekonomikas ministrija, sanāksmes laikā tirdzniecības nozares pārstāvji norādījuši, ka jau šobrīd maksimāli ievēro noteiktos nosacījumus, vienlaikus paužot apņemšanos vēl pastiprināt iekšējo kontroli veikalos. Tirgotāji aicinājuši pēc iespējas ātrāk atteikties no ieviestajiem preču sarakstiem, ļaujot strādāt visām tirdzniecības vietām godīgas konkurences apstākļos un ievērojot pastiprinātus drošības pasākumus.

Tikšanās piedalījās tirdzniecības nozares nevalstiskās organizācijas un lielākie tirgotāji, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Reklāmas asociācijas, Veselības ministrijas, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji un citi.

Kā vēstīts, Ministru kabinets šā gada 7. janvāra sēdē lēmis pagarināt tirdzniecības ierobežojumus līdz šā gada 25. janvārim, vienlaikus no 12. janvāra paplašinot klātienē nopērkamo saimniecības preču klāstu.

Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē publicēti detalizēti higiēnas preču un saimniecības preču saraksti, kuru tirdzniecība ir atļauta. Vienlaikus Ministru kabinets lēma paplašināt klātienē nopērkamās saimniecības preces ar: zeķbiksēm, zeķēm, elastīgām zeķēm, šallēm, lakatiem, kaklautiem, cepurēm, cimdiem, precēm virsmu uzkopšanai (virsmu tīrāmās lupatiņas u.tml.), lāpstām un liekšķerēm (t.sk. sniega lāpstām), elektroierīcēm telpu apsildīšanai.

Līdz 2021. gada 25. janvārim tirdzniecības pakalpojumus klātienē sniegs tikai: aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas; optikas veikali; degvielas uzpildes stacijas; tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas: pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, ziedus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Vitenbergs Ekonomikas ministrija Latvijas Darba devēju konfederācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Ministru kabinets Valsts policija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form