Vizualizācija: Kā izskatīsies 13,5 miljonus eiro vērtais projekts 'Fjordi' Rīgā
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs dzīvojamo namu segmentā "Bonava Latvija" Rīgā, Pētersalas-Andrejsalas apkaimē, uzsācis jaunā daudzdzīvokļu namu projekta "Fjordi" būvniecību. Projektam noslēdzoties, jaunas dzīvesvietas trīs dzīvojamos namos tiks nodrošinātas 300 iedzīvotājiem. Kopējais investīciju apjoms šajā projektā sasniegs 13,5 miljonus eiro, portāls "Delfi" uzzināja uzņēmumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projektu veidos trīs sešu stāvu nami, kuros kopumā tiks izbūvēti 150 pārdomāta plānojuma divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļi platībā no 49 līdz 88 kvadrātmetriem. Iedzīvotāju ērtībām ēkās tiks ierīkoti lifti, katram dzīvoklim paredzēts balkons un individuāla noliktavas telpa mantu glabāšanai mājas pagrabstāvā.

Projekts "Fjordi" atradīsies Ganību dambī 11 un tā ietvaros tiks labiekārtota projektam piegulošā teritorija. Izgaismotā pagalmā tiks izveidotas atpūtas zonas ar lapeni, grila vietām un bērnu rotaļu laukumiem, kā arī paredzēta vieta 133 automašīnām.

Tiks izbūvētas arī vairākas velosipēdu novietnes, bet iebraukšana no Ganību dambja ielas līdz pat daudzdzīvokļu namu autostāvvietām būs bruģēta. Teritoriju raksturos unikāli, ilgtspējīgi vides risinājumi – apstādījumi plānoti askētiski, veidojot kompozīciju no mazprasīgiem, ūdens resursus taupošiem augiem, kas izcels ēkas arhitektūru. Augu grupas tiks kombinētas ar sausām akmeņu upēm, kas ainavai piešķirs iespaidīgu vizuālu efektu, kā arī vienlaikus pildīs lietus ūdeņu savākšanas funkciju. Ilgtspējīgais materiāls – koks tiks izmantots arī ēkas fasādes apdarē, pildot gan estētisku, gan funkcionālu uzdevumu, sola attīstītāji.

"Pieprasījums pēc labiem, kvalitatīviem mājokļiem Rīgas centrā ir augsts, taču cenu līmenis labākajos un sakoptākajos centra namos radījis priekšstatu par šo apkaimi kā par vietu, kur savu mājokli var atļauties tikai ierobežots cilvēku loks. "Fjordi" šo priekšstatu mainīs – pilsētas ziemeļu daļā Klusā centra tuvumā plašam cilvēku lokam būs finansiāli pieejami kvalitatīvi dzīvokļi ar skandināvu labākajās tradīcijās labiekārtotu apkārtējo vidi," saka "Bonava Latvija" attīstības projektu vadītājs Kristaps Žvīgulis.

"Jau 17. gadsimtā Pētersalas - Andrejsalas apkaime un tajā pieejamās alejas bija rīdzinieku iecienīta atpūtas vieta, bet Pētersala tika dēvēta Zviedrijas karaļa Gustava vārdā par Gustavsalu. Tā iezīmē šī rajona seno skandināvisko piederību. Arī mūsu radītais dzīvojamais kvartāls, pateicoties funkcionalitātei un tajā īstenotajiem ilgtspējīgajiem vides risinājumiem, būs īsteni skandināviska oāze Rīgas ziemeļu rajonā. Tādēļ šim projektam izvēlēts arī patiesi skandināvisks nosaukums "Fjordi," akcentē Žvīgulis.

Saskaņā ar būvniecības darbu projektu drīz tiks uzsākti zemes darbi – teritorijā tiks sagatavota būvbedre, kam sekos pakāpeniska pāļu dzīšana, ēkas pamatu un tās karkasa izbūve, apkārtējās teritorijas tīklu un jaunceltnes iekšējo tīklu izbūve. Spāru svētkus plānots atzīmēt vasarā, kad paredzēts uzsākt pirmās ēkas jumta un logu izbūvi, kā arī uzsākt telpu iekšējo apdari. Daudzdzīvokļu namu projekta "Fjordi" pirmo ēku plānots nodot ekspluatācijā aptuveni pēc gada.

"Bonava Latvija" īsteno ekonomiskā segmenta un arī biznesa klases mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā saskaņā ar augstākajiem skandināvu kvalitātes un funkcionalitātes standartiem, veidojot būtisku alternatīvu novecojušajam padomju laiku dzīvojamajam fondam.

Kopumā 2019. gadā būvniecības stadijā ir 705 dzīvokļi septiņos projektos, no kuriem līdz gada nogalei plānots pabeigt 475 dzīvokļu būvniecību.

"Bonava Latvija" mātes uzņēmums "Bonava" ir vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs Ziemeļeiropā. "Bonava" rada mājas un apkārtnes kopš aizvadītā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Pašlaik uzņēmumā strādā 2100 darbinieki, un tas ir pārstāvēts Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā, 2018. gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 14 miljardu Zviedrijas kronu apmērā. "Bonava" akcijas tiek kotētas "Nasdaq" biržā Stokholmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form