'Yara' atver minerālmēslu fasēšanas un uzglabāšanas noliktavu Rīgas ostā
Foto: Publicitātes foto

Minerālmēslu ražotāja un izplatītāja "Yara" (Norvēģija) pārstāvniecība Latvijā "Yara Latvija" ir sākusi ilgtermiņa stratēģisku sadarbību ar "Magnat Group", uzsākot "Yara" minerālmēslu pārkraušanu, fasēšanu un uzglabāšanu "Riga Nordic Terminal", informē uzņēmums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paredzētais minerālmēslu pārkraušanas un fasēšanas gada apjoms līdz 100 000 tonnas gadā; fasēšanas jauda līdz 150 tonnām stundā.

Līdz šim minerālmēslu fasēšana nelielos apjomos tika veikta Liepājas ostas terminālī "Duna"; gatava produkcija tika piegādāta klientiem no kaimiņvalstu ostām. Līdz ar to šī sadarbība uzskatāma par stratēģiski nozīmīgu soli, lai nodrošinātu maksimālu kvalitāti minerālmēslu fasēšanas un uzglabāšanas, kā arī klientu apkalpošanas jomā.

"Pēdējo 5 gadu laikā "Yara" ir ievērojami paaugstinājusi tirgus daļu un nostiprinājusi savas pozīcijas Latvijā. Sadarbība ar "Riga Nordic Terminal" ir pārdomāts un nozīmīgs solis uzņēmuma turpmākai stratēģiskai attīstībai, kur galvenais fokuss ir nemainīgs – augsta produkta kvalitāte no rūpīgi izvēlētām produkta ieguves un ražošanas rūpnīcām galvenokārt Somijā, Norvēģijā, Vācijā un Dānijā. Ilgtermiņa sadarbības partneris "Magnat Group" ir būtisks partneris mūsu turpmāko mērķu realizācijai", uzņēmuma attīstību iezīmē "Yara" tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Lauri Heimala.

""Yara" ir globāla kompānija ar augstiem procesu un produkcijas kvalitātes standartiem, kas nodrošina kravu ar augstu pievienoto vērtību – minerālmēslu – plūsmu, neapšaubāmi ir ieguvums ne tikai ostai, diversificējot kravu portfeli, bet visai mūsu valsts tautsaimniecībai kopumā. Iespējams, lielākie ieguvēju būs tieši lauksaimniecības sektorā strādājošie – minerālmēsliem kā produktam ir stratēģiska nozīme nozares dzīvotspējas uzturēšanai un izaugsmei," norāda Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

"Yara Latvija" ir oficiālā minerālmēslu ražotāja un izplatītāja "Yara International" pārstāvniecība Latvijā, kas tirgū darbojas vairāk nekā 10 gadus tirgū (iepriekš pazīstama kā "Norsk Hydro"). Uzņēmums piedāvā Latvijas tirgum pielāgotu produkciju – slāpekļa bāzes minerālmēslus, ārpussakņu mēslojumu, agronomu konsultācijas un digitālos rīkus precīzai lauksaimniecībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.